Як перевірити слух. Як перевірити вуха на слух.

Людям часто здається, що їх слух різко погіршився, однак втрата слуху відбувається поступово. Оточуючі можуть помітити це раніше. Дуже важливо вчасно виявити і вжити заходів проти зниження слухової активності.

Щоб самостійно перевірити слух, вам необхідно погодитися або не погодитися з наведеними нижче твердженнями.

  • Часто ви не чуєте стук в двері або телефонний дзвінок.
  • Спілкуючись по телефону, ви відчуваєте якийсь дискомфорт.
  • Іноді навколишні вас люди просять говорити тихіше.
  • В галасливій компанії вам важко зрозуміти, що говорить співрозмовник.
  • Домочадці скаржаться, що ви включаєте максимальну гучність телевізора.
  • Ви краще чуєте низькі чоловічі голоси, ніж голоси дітей і жінок.
  • Часто у вас з'являється відчуття, що люди навколо нечітко говорять.

Якщо з більшою частиною тверджень ви згодні, варто задуматися про візит до лікаря.

Ще один спосіб самостійно перевірити слух

Перевірити слух самостійно можна за допомогою гучного мовлення і шепоту. Спеціальне обладнання для цього не потрібно. Пацієнт повинен знаходитися на відстані шести метрів від перевіряючого. Необхідно повернутися до перевіряючому одним вухом, а інше закрити пальцем. Перевіряючий починає пошепки вимовляти слова, найкраще числа. Якщо пацієнт все чує і повторює, його слух в порядку. В іншому випадку перевіряючому необхідно зменшувати відстань між собою і пацієнтом, поки той не розчує назване число. Якщо цього не відбувається навіть на близькій відстані, необхідно перейти з шепоту на розмовну мову.

Проба Медонском

Є нескладний спосіб визначити характер ослаблення слуху - проба Медонском. Вона дозволяє з'ясувати, пошкоджений чи приймальний апарат (внутрішнє вухо) або апарат передачі звуку (елементи середнього і зовнішнього вуха) .Під час цієї процедури перевіряючий повинен голосно вимовити кілька слів над головою пацієнта, щоб той повторив їх. Потім перевіряючий, не перериваючи своєї промови, натискає на вушні козелки пацієнта вказівними пальцями. Якщо пацієнт продовжує чути і повторювати слова, у нього пошкоджено середнє вухо. Якщо ж він чує тільки окремі слова або не чує взагалі нічого, ослаблення слуху викликано пошкодженням зовнішнього вуха.