Як відучити дитину від пальця.

Палець смокчуть багато дітей. Батькам двомісячного малюка тривожитися не варто. Інстинкт смоктання для дитини цього віку - явище природне. В нормальних випадках бажання смоктати соску або різні предмети проходить само собою. Але якщо дитині вже півтора року, а то й два, а звичка не пройшла, батьки повинна цим перейматися.
Вам знадобиться
  • Пустушка
  • Цікаві іграшки
  • Трохи терпіння і витримки
Інструкція
1
Поспостерігайте за малюком. В які моменти він найчастіше смокче палець? Якщо дитина суєт палець в рот за кілька хвилин до сну, а в інший час у нього цієї звички немає, ваша задача істотно полегшується. Постарайтеся зробити хвилини засипання максимально приємними. Розкажіть казку. Покладіть в ліжечко улюблену м'яку іграшку. З нею малюк не відчуватиме себе так самотньо. Якщо дитина смокче палець після того, як прокинувся, не залишайте його надовго одного в ліжечку. Дотримання режиму в цьому випадку дуже допомагає. Якщо вже пора вставати і ти прокинувся, вмивайся і одягайся.
2
Смоктати палець малюк може і вдень. Як правило, це відбувається, якщо він стривожений або нудьгує. Постарайтеся визначити, що ж його турбує і по можливості усуньте причину. Обстановка в будинку має бути спокійною. Якщо в оточенні дитини є предмети, яких він з незрозумілих причин боїться, приберіть їх на час.
3
Створіть в кімнаті малюка цікаву для нього середовище. У приміщенні повинно бути багато предметів, здатних зайняти дитини . Це можуть бути не тільки іграшки та книжки, а й просто предмети побуту.
4
Постарайтеся організувати життя дитини так, щоб у нього не було "порожніх" годин. Смоктати палець малюк може просто від нудьги. Пам'ятайте про те, що дитина ясельного віку ще не може повністю організувати своє життя. У нього повинні бути хвилини, коли він сам займається своїми іграшками чи книжками. Але поблизу завжди повинен знаходитися хтось із дорослих, хто може переключити увагу дитини на новий вид діяльності.
5
Якщо дитина вже досить великий, можна його прямо запитати про те, що його стривожило або злякало. Взагалі намагайтеся побільше розмовляти з малюком і не залишайте без уваги його страхи, навіть якщо вони здаються дріб'язковими. Неважливих подій в житті маленької людини не буває. Пам'ятайте про те, що будь-які страхи і тривоги стають набагато менш важливими, якщо про них поговорити.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8boNebroqTk
Зверніть увагу
Будь-яку звичку простіше не допустити, ніж потім лікувати. Тому з самого раннього віку намагайтеся присікати смоктання пальця. Для цього смоктальний інстинкт немовляти має бути задоволений. При грудному вигодовуванні рекомендується дозволяти малюкові смоктати груди, скільки він хоче. Якщо ви годуєте немовля штучними сумішами, постарайтеся зробити дірку в соску невеликий, щоб дитина не висмоктував всю суміш за кілька секунд. Йому важлива не тільки їжа, але і можливість смоктати. Пустушка для немовляти теж необхідна. Чи не обсмикуйте дитини і не сваріть його. Намагайтеся взагалі не фіксувати його увагу на шкідливою прівичке.Не залишайте маленької дитини одного біля телевізора. Ви повинні знати, що відбувається в передачі і що може стривожити або налякати малиша.Ні в якому разі не намастіть палець гірчицею та іншими неприємними речовинами. Смоктати палець це, звичайно, відучить, але дитина дуже швидко знайде заміну. Предмети, що знаходяться в кімнаті малюка, повинні бути безпечними і не лякати його.
Корисна порада
Якщо ви вже можете обговорювати з дитиною різні проблеми, питайте про те, чому йому страшно або що не сподобалося, а не про те, чому він смокче палец.Еслі ви все ж випадково зафіксували увагу на самій звичці, приготуйтеся до того, що малюк може почати вас розігрувати. Ах, мамі не подобається, що я смокчу палець? А я його спеціально засуну в рот. В цьому випадку намагайтеся просто не звертати уваги. Не отримавши потрібної реакції, малюк дуже швидко відвернеться і займеться іншими справами. Не турбуйтеся, якщо дитина суєт палець в рот при гостях або в громадському місці. Він просто хоче привернути вашу увагу. Краще дійсно звернути увагу, але не насварити малюка, а обійняти його або погладити по голові. Якщо ж в даний момент такої можливості немає, можна просто сказати щось подібне :: «Почекай, зараз ми вийдемо з магазину і пограємо в сніжки». Якщо малюк не тільки смокче палець, але, наприклад, погладжує ковдру або подушку - значить, у нього сенсорний голод. Частіше беріть його на руки, погладжуйте, давайте помацати різні предмети.