Як облаштувати ділянку.

Облаштування земельної ділянки - проблема, яка постає перед початківцям землевласником, як тільки він його набуває. Адже на її рішення йде кілька років. Якщо на самому початку зробити щось неправильно, то на виправлення помилки підуть роки, тому дуже важливо з самого початку підійти до облаштування земельної ділянки дуже відповідально.
Вам знадобиться
  • компас, металеві стовпи, штахетник або сітка рабиця, лаги, фарба, просочування, мотоблок, лопати, граблі, насіння, розсада, саджанці плодових дерев.
Інструкція
1
Облаштування ділянки - принципово важливе завдання, яка постає на перше місце при купівлі земельної ділянки. Адже жити на ньому належить багато років, і треба постаратися зробити так, щоб один тільки погляд на цей облаштований і квітучий ділянку зігрівав душу. Треба бути готовим до того, що на облаштування ділянки піде кілька лет.1.Первоначально необхідно виділити зони, місце розташування яких, потрібно дуже ретельно продумать.Какіе же це зони? Зона під будівництво самого будинку і присадибних споруд, які необхідно мати на своїй ділянці. Зона під огород.Зона під сад.Зона під квітник.
2
Необхідно визначитися з огорожею. Найбільш популярні в даний час наступні види зборів: дерев'яний або з сітки рабиці. З їх установкою цілком можна впоратися і самостоятельно.Как побудувати паркан і що для цього потрібно іметь.По периметру ділянки робимо планування, скошуємо траву, вирівнюємо землю.На відстані 2,5 - 3,0 метрів роєм ями під столби.Закапиваем стовпи в ями , надійніше їх зробити металевими, з труб.Еслі паркан дерев'яний, то між стовпами в 2 ряди простягаємо лаги з бруса розміром 50 * 100мм.Еслі паркан з рабиці, то між стовпами натягуємо сітку і кріпимо її привареними до них гаками, після чого розводимо гаки в різні сторони.Еслі паркан дерев'яний, то до лагів прибиваємо штакетнік.Ізготавліваем і навішуємо хвіртку і воротаКрасім готовий виріб.
3
Переходимо до планування самої ділянки. Беремо компас і орієнтуємося по сторонах світу. Городу потрібно відвести місце з південної сторони ділянки. При плануванні будинку бажано, щоб кімнати, призначені для відпочинку, виходили вікнами на північ, тоді навіть у самий жаркий день в них буде порівняно прохолодно. Необхідно продумати де знаходитиметься лазня, гараж та інші, необхідні вам господарські споруди.
4
Визначення місця під город. Як ми говорили раніше, він повинен розташовуватися з південної сторони ділянки. Треба постаратися зробити так, щоб на нього якомога менше падала тінь. Продумайте розташування грядок. Вони повинні розташовуватися з півдня на північ, тоді протягом усього світлового дня на них буде падати сонце.
5
Визначаємо місце під сад. Спочатку з боку городу потрібно посадити чагарники - смородина, аґрус і т.д. Це робиться для того, щоб вони не затінювали город, коли виростуть. Після цього потрібно висадити плодові дерева. При цьому необхідно заздалегідь розрахувати відстань між ними, щоб коли виростуть, вони не зімкнулися своїми кронами. При виділенні місця під малинник, потрібно передбачити, що коли він розростеться, він може «вийти» на територію сусідів. Тому його краще садити або з вільною від них сторони, або узгодити з ними це питання.
6
Бажано оточити квітником будинок з усіх сторін. Щоб забезпечити на своїй ділянці максимальний набір різноманітних квітів, він повинен мати зону в повній тіні, півтіні, ну і розташовуватися на самому солнце.В перші роки квітник не повинен мати чітко окреслені межі. Це обумовлено тим, що не визначено ще місце розташування доріжок. Надайте своїм домашнім можливість протягом 1-2 років безперешкодно ходити там, де їм зручно. А потім забетонують мимовільно протоптані стежки. А ось до них вже можна прив'язати постійні кордони квітників. Ну ось, ми і намітили план облаштування земельної ділянки. Дуже важливо зробити це правильно, адже на переробку може піти не один рік.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F30uEUWq8Kc