Як перевірити кишечник.

Медична процедура, яка проводиться для того, щоб перевірити кишечник, називається колоноскопія. За допомогою спеціального зонда лікар оглядає внутрішню поверхню товстої кишки і оцінює її стан. Вона необхідна при наявності таких симптомів, як порушення стільця, здуття живота, болі, виділення з прямої кишки крові або слизу. Колоноскопія дозволяє виявити або виключити такі захворювання, як коліт, рак, поліп.

Найчастіше пацієнт переносить процедуру досить добре, дуже рідко можуть виникнути неприємні відчуття. Під час колоноскопії необхідно слідувати інструкціям лікаря і медичної сестри, так як це досить трудомісткий процес. Якщо ви звернетеся до грамотного фахівця, він зробить все можливе, щоб звести неприємні відчуття до мінімуму, навіть якщо виникне певний дискомфорт. Багато в чому це залежить від наявності сучасного обладнання. Необхідно виключити ризик інфікування під час колоноскопії, для цього обов'язково дотримуватися стандарти дезінфекції. Фахівці радять прийняти перед процедурою будь спазмолітик, щоб розслабити м'язи кишкової стінки, завдяки цьому також зменшується дискомфорт. Також зменшити больові відчуття можна за допомогою знеболюючого і седативного уколу.

Як проходить процедура

Щоб перевірити кишечник, буде потрібно десять-п'ятнадцять хвилин. Процедуру проводять в спеціальному кабінеті. Пацієнт повинен зняти одяг нижче пояса. Можна попросити у лікаря одноразова білизна, яке призначене саме для таких випадків. Саме дослідження проводиться наступним чином. В просвіт кишки через анус вводять колоноскоп, поступово просуваючи вперед. Щоб розправити просвіт кишкової трубки, потрібно помірна подача повітря. Пацієнти при цьому можуть відчувати таке ж відчуття, як при здутті живота. Коли процедура буде закінчена, повітря аспирируется. Під час процедури лікар може попросити пацієнта повернутися на лівий, правий бік або на спину. Після проведення колоноскопії не потрібно дотримуватися особливої дієти. Не виключено здуття живота, яке пройде дуже скоро, після виходу газів.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_EO7Bdhar5A
Раком кишечника називається злоякісна пухлина слизової оболонки кишки. Хвороба може з'явитися в будь-якому відділі цього органу, найбільш часто вона розвивається в товстому кишечнику.

Методи діагностики раку кишечника

В даний час злоякісні пухлини кишечника за частотою виникнення посідають друге місце серед онкологічних захворювань. Ефективність лікування та тривалість життя хворого залежатиме від стадії хвороби, тому дуже важливо регулярно перевіряти кишечник на рак. Найбільш схильні до онкологічних захворювань люди у віці після 45 років, жінки і чоловіки в рівній мірі. Кожні 10 років частота захворюваності підвищується на 10%. Для обстеження кишечника на рак необхідно звернутися до лікаря. Існує кілька методів діагностики новоутворень в черевній порожнині. До них відносять ендоскопічні методи дослідження (ректороманоскопія, колоноскопія), палацовий метод дослідження, рентген, УЗД. Пальцеве дослідження є одним з найбезпечніших і простих і методик діагностики раку кишечника. Цей метод дозволяє виявити на ранніх стадіях пухлини в дистальному відділі, а також виявити наявність крові в просвіті кишки і інші супутні патологии.Ректороманоскопия дозволяє досліджувати пряму кишку і нижню частину товстої кишки, виявити можливі новоутворення, а також при необхідності взяти біопсію підозрілої ділянки. За допомогою колоноскопії оглядають і оцінюють стан внутрішньої поверхні товстого кишечника. Цей метод дає можливість виявити поліпи та інші патології, а також провести біопсію, видалення поліпів розміром менше 1 мм. Дослідити кишечник на рак можна за допомогою віртуальної колоноскопії (комп'ютерної томографії) із застосуванням рентгенівських лучей.В діагностиці раку кишечника часто використовують рентгенологічний метод під назвою «ирригоскопия». Перед початком опромінення пацієнту роблять клізму з барію. Препарат заповнює просвіт кишечника, після цього робиться рентгенологічний знімок. Перевірити кишечник на рак можна за допомогою УЗД. При правильній підготовці і проведенні дослідження допомагає визначити розміри пухлини, ступінь її проростання в сусідні органи, а також виявити метастази.

Лабораторні дослідження

Для діагностики раку кишечника необхідно виконати лабораторні дослідження. Самі по собі вони не допоможуть діагностувати пухлину, проте можуть вказати на деякі відхилення від норми в стані кишечника. До таких досліджень відноситься аналіз калу на приховану кров (фекальний імунохімічний тест). При пухлини або поліпах в стільці виявляється невелика кількість крові, навіть якщо візуально вона не видна. В даному випадку пацієнта направляють на колоноскопію.Прі оцінці загального аналізу крові звертають увагу на кількість еритроцитів і рівень гемоглобіну. Якщо виявлена анемія, пацієнту необхідно виконати дослідження кишечника. Аналіз крові на онкомаркери виконують для визначення специфічних речовин, які викидаються в кров від ракових клітин. Для остаточного діагностування раку виконують біопсію. Під час процедури беруть зразок тканини новоутворення, який потім тестують в лабораторних умовах.