Як фотографувати зенітом.

Фотографування за допомогою фотоапарата з ручними настройками витримки, діафрагми, різкості складніше, ніж камерою з автоматикою. Але навіть при невеликому досвіді використання ручних налаштувань у вас будуть виходити більш якісні фотографії.
Інструкція
1
Наведення на різкість в даному випадку - найпростіша операція. Тут важливо нормальний зір фотографа і справність камери. Встановіть різкість по картинці на матовому склі. У більш пізніх моделях є допоміжні оптичні пристосування для наведення на різкість. Те, що ви бачите в видошукачі буде відповідати одержаному в результаті зображенню.
2
При налаштуванні діафрагми ви регулюєте світловий потік, які потрапить на поверхню плівки. Якщо ви зменшуєте розмір отвору, то кількість світла теж зменшується. І, навпаки. Діафрагми зі значенням 22, 16, 11 і т.д. потрібно вважати як 1/22, 1/16, 1/11. Це відносна величина, яка показує, діаметр отвору діафрагми менше, ніж фокусна відстань. Міняючи одне значення діафрагми на інше, кількість світла змінюється вдвічі.
3
Витримка дозує кількість світла, яке потрапить на фотоплівку. Значення 500 відповідає 1/500 секунди і т.д. Для зменшення кількості світла в два рази потрібно переключитися на сусіднє значення витримки. При зворотному переході ця кількість збільшується.
4
Якщо у вас плівка 100 одиниць, то краще встановити витримку на 125, для плівки 200 рекомендується витримка 250, для 400-500. Число, що позначає світлочутливість плівки, повинно приблизно відповідати значенню, яке ви встановлюєте для витримки.
5
Значення для діафрагми залежить від освітленості і часу доби. 4 - дуже темне грозове небо, густа тінь дерев, вечір після заходу сонця; 5,6 - сильна хмарність, вечір на заході сонця; 8 - середня хмарність або тінь дерев в сонячну погоду, 11 - сонячне світло в серпанку, вечір за 2-3 години до заходу сонця; 16 - яскраве сонце вдень на відкритій місцевості (пляж, наприклад). Сучасні плівки можуть без особливої втрати якості переносити надлишкове або недостатнє освітлення.
6
На початку практики з Зенітом беріть краще плівку в 12 кадрів і записуйте значення діафрагми і витримки для кожного з них.