Як чистити ніс.

Ніс потребує регулярного чищення анітрохи не менше, ніж вуха, очі або руки, а може бути, навіть більше, так як через ніс кожен день проходить приблизно сто тисяч літрів повітря. Це значить, що в носову порожнину потрапляє безліч вірусів, частинок пилу і алергенів. Щоб слизова успішно справлялася зі своєю функцією, періодична чистка просто необхідна.

Як потрібно чистити ніс Правильно чистити ніс можна за допомогою промивання. Цю процедуру проводять і в медичних установах, і в домашніх умовах. Промивання носа допомагає не тільки почистити, але і знезаразити носоглотку, а також усунути різні захворювання. Це хороша профілактика таких хвороб, як риніт і гайморит. У профілактичних цілях промивання проводять дистильованою водою, але добитися кращого ефекту можна за допомогою морської води або сольового розчину. Також можна застосовувати трав'яні настої і відвари. Найчастіше в домашніх умови процедуру проводять, використовуючи звичайну спринцівку. Промивний розчин поміщається по черзі в обидві ніздрі. Голова повинна бути опущена особою вниз, це потрібно для того, щоб рідина відразу покидала організм через ротову порожнину, не затримуючись у ньому.

Корисні поради:

  • На початку напір струменя повинен бути невеликим , поступово його слід збільшувати. Таким чином, можна уникнути неприємних відчуттів і пошкоджень слизової носа.
  • Перед промиванням необхідно переконатися, що в носовій порожнині немає відкритих ран.
  • Після очищення морської водою слід промити носоглотку звичайною водою, так як сіль роз'їдає слизову оболонку.
  • Після промивання не слід різко сякатися протягом тридцяти хвилин, можна видути залишки розчину з кожної ніздрі по черзі.
  • Дітям до 12 років не варто промивати ніс морською водою, щоб не обпекти слизову. Правильно чистити ніс дитині необхідно під керівництвом кваліфікованого ЛОР-лікаря. Тоді процедура буде абсолютно безпечна для маленького пацієнта.