Як виростити ананас.

Ананас - плід тропічний, але він так полюбився росіянам, що багато хто намагається виростити його в домашніх умовах. Складного в цьому нічого немає, проте плід визріває рідко.
Виростити ананас в домашніх умовах можна з верхівки «голови», покритої листям. В якості посадкового матеріалу потрібно вибирати стиглий плід із зеленими пружними листям метелкі.Лучшее час для висадки «голови» - кінець літа.

Посадка

Покладіть плід на столі і відсік листя разом з верхньою частиною «голови» на 8- 10 см. відрубувати ананаса обтешіте до надання вигляду товстої качани. Одержаний пеньок обробіть розчином марганцівки світло-рожевого кольору, потім всю поверхню пенька присипте товченим деревним вугіллям. Залиште ананас на п'ять годин, щоб дати пеньку обсохнуть.Для первинної посадки горщик вибирайте невеликим, обсягом в 500 мл. На дно насипте дренажний шар. Для цієї мети можна використовувати дрібну гальку або керамзіт.Пріготовьте рослинну суміш з рівних частин садової землі, крихти торфу, листового перегною і промитого річкового піску. Суміш добре пролийте гарячим розчином марганцевого калію. Насипавши грунт в горщик, зробіть в центрі ямку глибиною до трьох сантиметрів і шириною трохи більше пенька. В ямку помістіть пеньок, присипте його землею і досить щільно примніть.

Догляд

В горщику зміцните кілька паличок-упорів, щоб була можливість закріпити на них листя ананаса, це дозволить зміцнити рослина строго вертикально. Після висадки грунт злегка зволожите, а на горщик надіньте поліетиленовий кулек.Пріжівается ананас через один-два місяці. Підтвердженням, що посадка вкоренилася, служать пагони нового листя. Поливати слід тільки тоді, коли грунт в горщику висохне. В теплу воду для поливу можна додати лимонного соку. Листя ананаса також слід регулярно дождевать.Следует відзначити, що ананас дуже теплолюбива і світлолюбна рослина, тому місце для горщика необхідно вибрати найсвітліше і тепле, захистивши рослину від протягів і променів сонця. Температура в приміщенні не повинна бути нижче 27оС. Взимку, якщо температура опуститься нижче 20оС, рослина може загинути. Недолік світла в зимовий час компенсується штучним освещеніем.Пересажівают ананас щороку в горщик трохи більший, ніж попередній. Двічі на місяць рослину підгодовують або розчином коров'яку, або комплексним добривом для квітів. Щоб спровокувати цвітіння, поступають таким чином: на ананас надягають щільний поліетиленовий кульок, а поруч розміщують тліючі, димлячі деревні вугілля на 10-15 хвилин. Прийом повторити три рази з перервою в один тиждень.