Як встановити витяжку на кухні. Як кріпити гофру до витяжки.

Належить черговий ремонт кухні. Огляд майбутнього фронту робіт пригнічує: стеля над газовою плитою має жовтуватий колір, на дотик маслянистий; штора на вікні, ближня до плити, відрізняється від тієї, що віддалена від неї (за кольором і запахом). Необхідно терміново встановити витяжку , а вже потім братися за ремонт.
Вам знадобиться
  • Електродрель, кріпильні гвинти, хомути для кріплення труб, повітроводи
Інструкція
1
На ринку товарів - достаток різних моделей. Але спочатку відберіть ті, які підходять вам за габаритами плити (наприклад, 60см х 60см для чотирьох камфорною газової плити). З їх числа підберіть ту модель, яка підходить вам за кольором і формою до дизайну кухні. Поцікавтеся вбудованими функціями і потужністю майбутнього придбання.
2
Вибір зроблено, витяжка доставлена додому. Перевірте її цілісність, роботу турбіни і підсвічування. Все в нормі, пора братися за монтаж. Як правило, всі сучасні моделі можуть використовуватися як в режимі рециркуляції повітря (через вугільний фільтр), так і для примусового видалення парів і запахів, диму через вентиляційну систему. Вибір режиму роботи витяжки здійснюється простим поворотом перемикача. Найбільш ефективно витяжка може працювати тільки в тому випадку, якщо в будинку є якісна вентиляційна система.
3
На першому етапі потрібно закріпити витяжку на стіні. Розмічаємо місце для кріплення таким чином, щоб відстань від поверхні плити до витяжки було не менше 75см. За допомогою дрилі, спеціальних пробок і 4-х гвинтів, закріплюємо витяжку на стіні по наміченої лінії. Вугільні фільтри встановлено за умовчанням і додаткових дій не вимагають. Для них установка завершена. Якщо будете використовувати систему примусової вентиляції, вугільні фільтри видаліть, і використовуйте їх тільки при необхідності.
4
При підключенні витяжки до вентиляційної системи, перед її закріпленням на стіні встановіть заглушку на те отвір в корпусі, яке використовуватися не буде. На інший отвір, до якого буде під'єднуватися гофрований шланг, встановіть пластмасовий циліндр із зворотним клапаном. Він зроблений у вигляді розрізаного кола з кріпленням половинок на осях. При включенні турбіни половинки піднімуться під дією повітряного потоку, а при виключенні, під власною вагою, опустяться на місце і відсічуть зовнішню мережу. Це потрібно для того, щоб захистити кімнату від протягів і пилу. На пластмасовий циліндр із зворотним клапаном кріпимо гофрований алюмінієвий шланг і закріплюємо його хомутом. Другий кінець шланга аналогічним способом кріпимо до заздалегідь змонтованому воздуховоду. Повітропровід виконується з труби діаметром трохи менше діаметра гофр-шланга і закріплюється на стіні скобами або спеціальними довгими гвинтами. Підключення воздуховода безпосередньо до вентиляційного колодязя можна зробити за допомогою Г-подібного патрубка, який встановлюється в отвір колодязя і герметизується штукатурним розчином.
5
Підключаємо витяжку до електричної розетки. Розетку (заземлену) бажано встановити в безпосередній близькості до витяжки і використовувати тільки для неї все. Ось все і готово до роботи. Чистого повітря вам!
Витяжка дуже потрібна на кухні, оскільки здатна очищати повітря. Вона запобігає поширенню в приміщенні запахів, випарів і забрудненого повітря. Також завдяки витяжці меблі не покривається огидним жирним нальотом. Вибрати витяжку можна на свій смак. Модельний ряд цього представника класу воздухоочистителей порадує своєю різноманітністю.
Вам знадобиться
  • Витяжка, повітроводи, рулетка, рівень, дриль, дюбелі, шурупи, молоток, будівельний олівець, перфоратор, свердло по бетону для перфоратора (SDS +).
Інструкція
1
Якщо ви під'єднуєте повітропровід до спільного з сусідами вентиляційного каналу, то кухонні запахи повертатимуться до вас чи йти навпростець - до сусідів, т.к. шахта може пропустити в 2-5 разів менше повітря, ніж прожене ваша витяжка. У такому випадку вона не зможе очищатися, продовжуючи вбирати забруднене повітря. Альтернатива подсоединению воздуховода до загальної вентшахта - висновок на вулицю. Заручившись узгодженням з органами місцевого самоврядування, прорубайте отвір в стіні. Використовуйте для цих цілей перфоратор, встановивши свердло по бетону.
2
При покупці витяжки зверніть увагу на комплектуючі воздуховода. Їх діаметр повинен відповідати перетину вентиляційної шахти приміщення. Повітропровід не повинен бути сильно вигнутим і занадто довгим. Зонт витяжки повинен бути за шириною не менше варильної поверхні, щоб видаляти запахи якомога ефективніше.
3
Для витяжки повинна бути окрема електророзетка. Встановлювати її потрібно під час ремонту на кухні. Якщо ж така розетка не була раніше вмонтована, то, встановлюючи нову, укладіть дроти в кабель-канал.
4
Озбройтеся рівнем і рулеткою і зробіть розмітку. Нанесіть будівельним олівцем мітки, де буде кріпитися витяжка. Від витяжки до вручений поверхні повинно бути не менее70 см, а до газової плити - 80 см.
5
Дрилем або перфоратором в зазначених місцях просвердлите для дюбелів отвори. Забийте дюбелі молотком, болтами закріпіть опори на стіні. На опори встановіть витяжку. Кожух поки не надягайте. За допомогою регулювальних болтів скоректуйте положення витяжки. Вона повинна бути встановлена строго горизонтально.
6
Тепер підключіть повітропровід до вентиляційного каналу. Якщо вентиляційний отвір розташовується навпроти або на досить великій відстані від плити, прокладете до нього додаткові короба. Бажано заховати їх над навісними кухонними шафами. Всі стики виконайте герметично.
7
По завершенні установки воздуховодов і витяжки встановіть кожух і закріпіть його, відрегулювати по висоті. Проведіть пробний запуск, для цього підключіть витяжку до електромережі.
Зверніть увагу
В комплект сучасної витяжки входить техпроводной шнур, підключайте витяжку допомогою його строго за схемою.