Як зробити лінзу.

Уявіть собі, що ви опинилися на дачі досить далеко від міста і забули вдома і сірники, і запальничку. Сусідів вдома не виявилося, а вам ні багаття розпалити, ні суп зварити. Але на дачі завжди повно всяких господарського приладдя. Напевно знайдеться там і згоріла лампочка, і епоксидна смола або нітроцелюлозний клей.
Вам знадобиться
  • Перегоріла електрична лампочка
  • Нітроцелюлозний клей
  • Невеликий полотняний мішок
  • Пассатижи
  • Викрутка
  • Захисні окуляри
  • Захисні рукавички
Інструкція
1
Одягніть захисні окуляри. Перегоріла електричну лампочку помістіть в мішок так, щоб зовні залишився тільки наконечник цоколя. За допомогою пассатижей акуратно розкрийте цоколь, зруйнувавши замазку навколо електрода. Облом наконечник цоколя. При цьому лампочка повинна розгерметизуватися, що може супроводжуватися легким бавовною.
2
Видаліть відламалися частини цоколя. За допомогою викрутки виламайте внутрішні скляні та металеві деталі лампи, не пошкодивши колбу.
3
Дістаньте лампу з мішка. Витрусіть з неї відламалися деталі і уламки скла. Сполосніть колбу від лампи водою і просушіть.
4
Встановіть лампу вертикально цоколем вгору так, щоб вона стояла на опуклою частини колби. В отвір цоколя влийте нітроцелюлозний клей так, щоб утворилася лінза з рідини потрібного вам діаметра. Залиште отриману заготовку в повному спокої до повного затвердіння складу.
5
Після застигання клею знову помістіть лампу в мішок. Пасатижами акуратно через стінку мішка Зруйнуйте колбу. Зазвичай при застиганні клей стискається і сам відстає від поверхні скла. Якщо цього не сталося, можна злегка нагріти скло на електроплиті. Або, облом пассатижами зайві шматки скла по краю, використовуйте отриману лінзу разом зі склом. В цьому випадку рекомендується обробити краї скла дрібним напилком під струменем води. За допомогою такої лінзи можна збільшувати текст і навіть розводити вогонь.
Зверніть увагу
Рукавички беруться бавовняні, а не гумові. Клей повинен бути безбарвним і прозрачнимПрі розгерметизації тримайте лампочку за металеву частину цоколя. Ні в якому разі не тримайте її за скло. Руйнувати лампу після затвердіння клею необхідно в окулярах і рукавичках.
Корисна порада
Нітроцелюлозний клей можна замінити безбарвної епоксидної смолою. Епоксидку необхідно змішати з затверджувачем безпосередньо перед залівкой.Для установки колби в вертикальному положенні можна застосувати пластилін. Можна також поставити лампу в пісок або в невеликий стакан. Затвердіння складу можна визначити, зробивши краплю для зразка на будь-якій поверхні. Взимку можна зробити лінзу зі звичайної води, налив її в опуклу миску і залишивши ненадовго на морозі.