Як зробити треуголку.

Дитинство - яскрава пора веселощів і радості, незабутній час гри в хованки, катання на роликах і лазіння по деревах. Деякі милі штучки досі нагадують сучасним лікарям, політикам, вчителям і бізнесменам про їх безтурботне дитинство. Одна з таких - треуголка. Напевно цей смішний головний убір залишився в пам'яті багатьох, вже подорослішали, хлопчаків. А чи пам'ятає хоч хто-небудь, як зробити треуголку?
Інструкція
1
Щоб зробити треуголку самому, знадобиться квадратний аркуш паперу зі стороною рівною довжині окружності голови тієї людини, для якого буде складатися треуголка. Так як паперового квадрата такого розміру будинку може не виявитися, можна використовувати для виготовлення треуголки звичайну газету. Так от, для початку, квадрат слід зігнути навпіл по діагоналі, тобто з'єднати між собою два його протилежних кута.
2
Далі лівий кут отриманого трикутника потрібно відігнути вправо так, щоб відігнута частина становила приблизно 2/3 довжини лівої сторони трикутника.
3
Тепер на загнутий правий кут потрібно накласти лівий. Все згини вийшла фігури слід гарненько пропрасувати рукою.
4
Все куточки майбутньої треуголки необхідно акуратно зігнути догори, крім нижнього.
5
залишилося не зігнутим нижній куточок слід відігнути назад по тій же лінії, по якій були відігнуті решта трикутники. Отриману фігуру необхідно ретельно пропрасувати рукою.
6
Залишається лише додати складеної фігурі форму. Треуголка готова. Принцип її виготовлення настільки простий, що цей нехитрий головний убір може зробити не тільки умілий чоловік, але і маленький нетямущий малюк.
Сьогодні піратська романтика приваблює не тільки дітей, що рвуться до пригод, а й дорослих, які не проти приміряти на себе нову роль на дружній вечірці, карнавалі або на театральній виставі. Образ пірата не можна уявити закінченим без характерної піратської треуголки. Зшити таку треуголку нескладно. З цим впорається навіть починаюча швачка за пару годин.
Вам знадобиться
  • - тканина чорного кольору,
  • - флізелін,
  • - булавки,
  • - ножиці.
Інструкція
1
Візьміть жорстку міцну тканину чорного кольору. При необхідності проклейте тканину з виворітного боку флізеліном, щоб вона стала ще жорсткішою, а потім виміряйте обхват голови для побудови викрійки. Розкроїте на тканини деталі майбутньої треуголки - дві деталі полів, тулію і дві деталі денця капелюхи.
2
Складіть разом половинки полів лицьовими сторонами один до одного і прострочіть по краю зрізу. Виверніть поля, роблячи невеликі надрізи на пріпуськах зсередини. Заутюжьте деталь і зробіть по краю полів із зовнішнього боку декоративну строчку. Потім складіть два денця яйцеподібної форми виворітними сторонами один до одного і сколіть по краях шпильками, зберігаючи припуски на шви.
3
На бічних сторонах деталей зробіть невеликі надсечкі ножицями, щоб виріб був більш акуратним. Потім сколіть шпильками і стачайте разом деталі тулії, після чого з'єднайте разом тулію і денце. Змітайте тулію з денцем, а потім прострочіть їх на машинці, одночасно обметивая зигзагом зріз.
4
Заутюжьте шов тулії з вивороту. Поєднайте нижній край тулії з деталлю полів, приметайте вручну і прострочіть на машинці. З вивороту шов можна обшити косою Бейко для більшої декоративності. Підігніть припуски на шви назад на внутрішню частину тулії і підшийте вручну.
5
Тепер за допомогою нитки та голки пришийте краю полів до тулье спереду і з боків, щоб капелюх стала схожою на справжню піратську треуголку . Прикрасьте треуголку пір'ям, мереживом та іншими декоративними прикрасами.