Як зробити трасування.

Зробити автоматичну трассировку зображення не дуже складно. Якщо ж вам потрібна висока точно трасування, то тоді вам знадобиться якийсь час і терпіння для того, щоб пройти цей процес вручну.
Вам знадобиться
  • Програма Adobe Illustrator
Інструкція
1
Трасування зображень потрібна в тому випадку, коли у вас є растрова картинка, але вона необхідна у векторі. Швидше за все це може знадобитися для збільшення зображення без сильної втрати якості. Так само це може знадобитися для стилізації, при якій вихідна картинка навмисно спотворюється за допомогою інструментів трасування. Це не кращий спосіб перевести растр в векторних зображень, його варто використовувати, коли у вас мало часу або не потрібна велика точність. В іншому випадку процес потрібно проводити вручну, послідовно пошарово перетворювати зображення в вектор. Для автоматичного трасування часто використовується програма Adobe Illustrator. Відкрийте потрібне вам зображення в цій програмі.
2
У верхній панелі ви побачите кнопку Live Trace. Клікніть на стрілочку праворуч від неї. Перед вами буде список тих установок, які вже є. Поекспериментуйте і спробуйте різні варіанти цих установок. Після цього зайдіть в Tracing Options, де можна самому зробити необхідні установки. Отже ось опис цих параметрів. Mode дозволяє зробити вибір між чорно-білим, кольоровим, сірим зображенням. Threshold визначає межі між чорними і білими частинами зображення, параметр стає активним при чорно-білій картинці. Color і Grayscale дозволяють використовувати 256 квітів. Blur - це параметр розмиття. За допомогою Resample можна збільшити або зменшити розмір картинки. Strokes - це обведення, Fills - заливка. Path Fitting показує наскільки вихідні контури відповідатимуть векторним. Minimum Area - задає мінімальну область для обробки, чим менше значення цього параметра, тим більше буде точок і векторних шляхів і тим складніше буде отримане зображення. Corner Angle - це який відтворюватимуть векторні шляху. Ignore White - параметр, який дозволяє програмі не звертати уваги на білі ділянки зображення. Якщо поставити галочку Preview, то ви зможете бачити як змінюється зображення залежно від тих чи інших параметрів. Після натискання кнопки Trace буде проведена трасування.
3
Якщо вам потрібно розбити зображення на окремі більш дрібні ділянки, то використовуйте для цього кнопку Expand з цієї ж верхньої панелі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yxq8_bbzwNI
Трасування - це процес покрокового розрахунку або зміни, іноді під цим розуміється прокладання «траси», або контура. Це професійний термін, і його значення змінюється, в залежності від сфери діяльності, до якої він відноситься.

Трасування в векторної графіці

Якщо мова про векторної графіці, то під трасуванням розуміється переклад растрового (пиксельного) зображення в векторне (таке, де зображення описується за допомогою математичних формул). Трасування може здійснюватися як в автоматичному, так і в ручному режимі. Деякі векторні графічні редактори мають вбудовані функції автоматичного трасування, але в результаті виходить файл з великою кількістю опорних точок, який складно використовувати. Однак, якщо у вас є растровий файл, який потрібно надрукувати на великому розмірі (наприклад, звичайну фотографію розтягнути для постера на стіну будівлі), то Автотрасування з подальшим збільшенням масштабу буде єдиним рішенням. Ручне трасування - це обведення контурів потрібного зображення за допомогою наявних в програмі інструментів для створення кривих Безьє.

Трасування в програмуванні

Покрокове виконання програми з отриманням зміни всіх параметрів або зупинкою на кожній операції теж називається трасуванням. Вона буває потрібна, якщо ви налагоджуєте власний код. Іноді алгоритм виглядає правильним, але чомусь не працює. Саме трасування дозволяє зрозуміти, на якому етапі відбувається помилка. Також метод трасування допомагає розібратися в чужому коді.

Трасування променів

Трасування променів, або трасування шляху - це метод рендеринга (створення зображення з 3Д-моделі) в комп'ютерній графіці, який відноситься до геометричної оптики. Він дозволяє побудувати зображення на основі знання законів того, як окремо взяті промені світла взаємодіють з наявними поверхнями. При трасуванні променів алгоритм програми посилає промені з «камери», і вони відбиваються від різних поверхонь доти, поки не будуть поглинені або розсіяні. Чим більша кількість променів було відтрасувати, тим кращої якості буде результат.Етот метод рендеринга дозволяє будувати зображення найкращої якості, але вимагає потужних обчислювальних ресурсів. Однак деякі ефекти відтворити за допомогою інших методів рендеринга попросту неможливо, тому іноді трасування променів є єдино можливим рішенням.

Трасування, як побудова зв'язків

Під трасуванням також мається на увазі знаходження ліній, які будуть з'єднувати вузлові точки якої-небудь системи. Якщо ви проектуєте комп'ютерну плату (наприклад, відеокарту), то трасування в цьому процесі - знаходження ліній, які будуть з'єднувати контакти елементів плати.