Як робити інгаляції.

Інгаляція - це введення лікарського засобу шляхом вдихання, яке застосовується при лікуванні бронхіту, фарингіту, пневмонії, тонзиліту та інших запалень верхніх дихальних шляхів. Цим же способом попереджають і усувають напади бронхіальної астми. Основна перевага даного лікування в тому, що інгаляція надає локальну дію, не завдаючи шкоди іншим органам.

Щоб робити інгаляції правильно і добитися позитивного результату, слід дотримуватися нескладних правил.

  • Запам'ятайте головне - робити інгаляцію можна через годину-півтори після їжі.
  • Якщо ви проводите процедуру при кашлі, необхідно вдихати і видихати речовини через рот, при нежиті - через ніс.
  • Після процедури не рекомендують говорити і приймати їжу близько години.
  • Не відволікайтеся під час інгаляції.
  • Якщо вдихаєте і видихаєте через рот, подбайте про те, щоб одяг була вільна в шиї - дихання не повинно утруднятися.

Для інгаляції можуть застосовуватися прості розчини, що складаються з декількох компонентів (наприклад, вода і сода), і досить складні, до складу яких входять лікарські трави та медикаменти. При нежиті можна скористатися таким розчином: три-чотири краплі евкаліптової чаю і перцевої м'яти на літр води.

Лікувальні та профілактичні інгаляції

Правильно робити інгаляції можна в домашніх умовах. Ви можете скористатися широкою каструлею, воду необхідно нагріти до температури вище 30 ° -40 °. Лікарським засобом може бути бджолиний мед, який розлучається з водою в співвідношенні 1: 5. Можна використовувати питну соду - на літр окропу знадобляться дві-три столові ложки. При бронхіті слід робити інгаляції з лужними розчинами, які посилюють відходження мокроти.Воспалітельние процеси дихальних шляхів, які супроводжуються кашлем, лікують за допомогою інгаляцій мінеральною водою. Найчастіше використовують слабощелочние води. Вода перед використанням повинна відстоятися до тих пір, поки не вийдуть всі гази. Досить корисними є профілактичні інгаляції з цибулею або часником, а також ефірними маслами базиліка, евкаліпта. Флакончики з маслами необхідно залишити відкритими в приміщенні, де ви проводите велику частину часу. Перед виконанням інгаляції переконайтеся, що ви нормально переносите вплив лікарських препаратів, які входять до складу. Якщо після процедури ви відчули себе гірше, повідомте про це лікаря.