Як зробити розгортку.

Практично при будь-якому вигляді моделювання потрібне вміння зробити розгортку . При цьому абсолютно неважливо, занімпается людина бужажной пластикою, створенням архітектурних проектів на комп'ютері або виготовленням деталей на токарному верстаті.
Вам знадобиться
  • Олівець Лінійка кутник циркуль транспортир Формули обчислення кута по довжині дуги і радіусу Формули обчислення сторін геомтріческіх фігур
Інструкція
1
На аркуші паперу побудуйте підставу потрібного геометричного тіла. Якщо вам дано паралеллепіпед або піраміда, виміряйте довжину і ширину підстави і накресліть на аркуші паперу прямокутник з відповідними параметрами. Для побудови розгортки конуса чи циліндра вам необхідно знати радіус кола основи. Якщо вона не задана в умові, виміряйте довжину окружності і обчисліть радіус.
2
Розгляньте паралеллепіпед. Ви побачите, що всі його грані розташовані під прямим кутом до основи, але параметри цих граней різні. Виміряйте висоту геометричного тіла і за допомогою кутника накресліть два перпендикуляра до довжини підстави. Відкладіть на них висоту паралеллепіпеда. Кінці одержані відрізків з'єднайте прямою. Те ж саме зробіть з протилежного боку вихідного прямоугольніка.От точок перетину сторін вихідного прямокутника проведіть перпендикуляри і до його ширини. Відкладіть на цих прямих висоту паралеллепіпеда і з'єднайте отримані точки прямою. Те ж саме зробіть і з іншого сторони.От зовнішнього краю будь-якого з нових прамоугольніков, довжина якого співпадає з довжиною підстави, побудуйте верхню грань паралеллепіпеда. Для цього з точок пересечеенія ліній довжини і ширини, розташованих на зовнішній стороні, проведіть перпендикуляри. Відкладіть на них ширину підстави і з'єднайте точки прямої.
3
Для побудови розгортки конуса через центр кола основи проведіть радіус через будь-яку точку кола і продовжите його. Виміряйте відстань від основи до вершини конуса. Відкладіть цю відстань від точки перетину радіуса та кола. Позначте точку вершини бічній поверхні. По радіусу бічній поверхні і довжині дуги, яка дорівнює довжині окружності підстави, обчисліть кут розгортки і відкладіть його від вже проведене через вершину підстави прямій. За допомогою циркуля з'єднайте знайдену раніше точку перетину радіуса та кола з цією новою точкою. Розгортка конуса готова.
4
Для побудови розгортки піраміди виміряйте висоти її сторін. Для цього знайдіть середину кожного боку підстави і виміряйте довжину перпендикуляра, опущеного з вершини піраміди до цієї точки. Накресливши на аркуші основу піраміди, знайдіть середини сторін і проведіть до цих крапок перпендикуляри. Соредініте отримані точки з точками перетину сторін піраміди.
5
Развертка циліндра являє собою дві окружності і розташований між ними прямокутник, довжина якого дорівнює довжині кола, а висота - висоті циліндра.
Зверніть увагу
Перед початком роботи згадайте, як обчислюються розміри ребер даного геометричного тіла і його кути. Якщо вам дано тіло з круглим підставою і певним радіусом, згадайте формулу, за якою обчислюється довжина кола і висота даного тіла.
Корисна порада
Всі операції з геометричними тілами виконуйте тільки за допомогою інструментів, інакше розгортка вийде неточною. Якщо ви виконуєте розгортки для паперової пластики, не забудьте залишити припуски на склейку. Якщо вам дано складне геометричне тіло, постарайтеся подумки розділити його на декілька простих. Зробіть спочатку розгортки простих тіл, потім з'єднайте їх в складне. При цьому врахуйте, що деякі сторони простіших тіл не знадобляться.