Як укладати правильно ламінат.

Ламінат придбав велику популярність серед інших підлогових покриттів завдяки своїм високим споживчим якостям і легкістю монтажу. Справитися з укладанням ламінату під силу навіть не професіоналові.
Інструкція
1
На відміну від керамічної плитки, ламінат не клеїться до підлоги, тому, щоб уникнути прогинів покриття, важливо укладати ламінат на попередньо підготовлену рівну поверхню підлоги. Підставою для ламінату може служити будь-яке тверде покриття: бетон, фанера, дошка для підлоги. Плити ламінату кріпляться між собою замкової системою зчеплення «шпунт-паз» і можуть бути додатково проклеєні в місцях з'єднання водостійким клеєм, рекомендованим виробником.
2
Підготуйте підлогу до укладання, ретельно очистивши його за допомогою пилососа. Якщо на підлозі залишиться бетонна крихта або інше сміття, то при ходьбі по ньому ламінат буде видавати неприємний скрип.
3
Розстелите на підлозі підкладку для ламінату, яка може бути зроблена як з спіненого поліетилену, так і з коркового дерева. Підкладка пом'якшить зіткнення твердих поверхонь підлоги та ламінату, і дозволить уникнути гучного звуку при ходьбі.
4
Почніть укладати ламінат від кута кімнати, залишаючи вільний простір в 10-15мм від стіни. Цей технологічний зазор допоможе уникнути деформації ламінату при зміні вологості в приміщенні.
5
Уклавши першу плиту ламінату, прикріпіть до її торця наступну, і так викладіть перший ряд до противоположенного кінця стіни. Ображати останню плиту електричним лобзиком або ножівкою по дереву, не забуваючи залишати зазор між ламінатом і стіною. Встановіть дерев'яні або пластикові клини між стіною і краєм плит, щоб покриття не зрушила під час укладання.
6
Приготуйте до укладання наступний ряд, попередньо заміривши і укоротивши крайні плити. З'єднайте другий ряд плит між собою з торців, а потім вставте в подовжній замок першого ряду одразу всю смугу. Так ви досягнете плавного з'єднання і уникнете ударів по ламінату при зчепленні.
7
Продовжуйте укладати ламінат, поки не застелите всю поверхню підлоги. Після того, як ви закінчите укладання, вийміть клини і прикріпіть до стіни плінтус, щоб приховати технологічний зазор і злегка придавити краю ламінату до підлоги.
Корисна порада
Укладайте плити ламінату відносно один одного в шаховому порядку або з разбежкой в 1/3 довжини плити, щоб торцеві стики знаходилися на рівновіддаленій відстані.