Як робити компрес.

Кожному необхідно навчитися правильно робити компрес, так як цей навик не може бути марним. Багатошарова пов'язка надає відволікаючу і розсмоктуючу дію, накладати її досить просто, проте перед цим бажано дізнатися думку лікаря - іноді від компресу хворому стає тільки гірше. На власний розсуд можна робити тільки примочки - холодні компреси.

Примочки найчастіше застосовуються після забитих місць, в цьому випадку вони найбільш ефективні. Холодний компрес здатний зменшити біль за рахунок звуження кровоносних судин. Також примочки роблять при кровотечах, переломах, розтягненнях. Вони є дуже ефективним засобом при носовій кровотечі і мігрені. Щоб уповільнити гострий запальний процес, холодний компрес прикладають местно.Компресс можна зробити з холодної води. Для цього необхідно змочити в ній марлю, віджати і прикласти на хворе місце. Коли компрес нагрівається, його потрібно знову змочити в холодній воді і віджати (кожні три-чотири хвилини). Також можна скористатися компресом з льодом: шматочки льоду або сніг загортають в тканину або щільний поліетиленовий пакет. Компрес протипоказаний при пневмонії.

Як правильно робити гарячі компреси

Для розсмоктування місцевих осередків запалення застосовуються гарячі компреси. Також їх можна використовувати після травми (через як мінімум добу), при мігрені, лихоманці. Застосовуються при кишкової, печінкової, ниркової кольці, при болях в ногах, для зняття спазму м'язів, при бронхіальній астмі. Такий компрес допоможе зняти спазм судин, посилити кровотік і активувати обмінні процеси в організмі. Протипоказаннями для застосування компресів є кровотечі, гнійні захворювання, підвищена температура тіла, запальні процеси в черевній порожнині, високий артеріальний тиск. Гарячі компреси надають болезаспокійливу дію. Правильно робити компрес гарячий так само просто, як і холодний. Шматок марлі змочується в гарячій воді (60-70 ° С), потім його потрібно злегка віджати і накласти на потрібну ділянку тіла. Щоб зігріваючий ефект зберігався довше, зверху необхідно накласти клейонку і теплу ковдру. Як тільки компрес починає остигати, марлю потрібно знову змочити в гарячій воді. Такі компреси роблять з різноманітними лікарськими засобами.

Як зробити зігріваючий компрес

Ще один вид компресів - зігріваючий. Такий компрес зменшує біль і гасить запальний процес, розширюючи поверхневі і глибокі судини. Застосовується при простудних захворюваннях, ангіні. Процедура протипоказана при пухлинах, бронхіті і плевріте.Чтоби зробити зігріваючий компрес, вам знадобиться вода кімнатної температури і щільна, але м'яка тканина. Шматок тканини слід змочити в воді, добре віджати і прикласти до потрібної області тіла. Компрес закривають клейонкою і ватою, а потім прибинтовують. Процедура може тривати від 2 до 8-9 годин, тому час повинен призначити лікар.