Як дізнатися розрядність процесора. програма для визначення розрядності процесора.

При установці операційної системи або драйверів для деяких пристроїв важливо знати розрядність процесора, встановленого на вашому комп'ютері, тому що програмне забезпечення, розраховане на 64-х розрядний процесор, не зможе бути встановлено на комп'ютер з 32-х розрядним процесором.
Вам знадобиться
  • Для визначення типу процесора встановленого на вашому комп'ютері, вам потрібна програма CPU-Z або AIDA 64. Завантажити програми можна на одному з сайтів розробників програмного забезпечення: http://www.cpuid.com або http://www.lavalys .com.
Інструкція
1
Щоб визначити розрядність процесора за допомогою програми CPU-Z, запустіть програму після установки, і на вкладці CPU ви побачите відомості про ваш процесорі. Позначення «x86» застосовується для 32-розрядних типів процесорів, а «x64» - для 64-розрядних.
2
Щоб дізнатися тип процесора, використовуючи програму AIDA 64, встановіть і запустіть програму. У лівій частині головного вікна виберіть розділ «Комп'ютер» - «Системна плата» - «ЦП». В основному вікні буде відображена вся інформація про процесор, включаючи його розрядність .
Питання про розрядності комп'ютера встає перед користувачем найчастіше при перевстановлення операційної системи або купівлі нового системного блоку. Дистрибутив Windows х64 ви не зможете встановити на 32-бітний комп'ютер, а купивши ПК з 8 Гб пам'яті і встановивши на нього Windows х32, ви втратите 4 Гб пам'яті - адже ваша ОС їх все одно не побачить. Та й при установці драйверів питання про розрядності досить важливий. Щоб уникнути прикрих помилок і непотрібних витрат, починайте планування апгрейда або модернізацію програмної частини з з'ясування розрядності наявного або придбаного комп'ютера .
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи Windows, утиліта CPU-Z
Інструкція
1
Найчастіше для відповіді на питання про розрядності достатньо скористатися документацією виробника або продавця комп'ютера . У ній найчастіше є специфікація комплектуючих або на худий кінець найменування моделі процесора. А знаючи, хто виробник та марку моделі, можна легко знайти всю інформацію. Для цього зайдіть на сайт виробника процесора. Кожен такий сайт для швидкого пошуку має поле вводу з назвою «Знайти» або «Пошук». Введіть найменування марки процесора в це поле і натисніть клавішу Enter. Зі списку запропонованих посилань виберіть посилання на специфікацію вашої моделі і знайдіть серед інших характеристик інформацію про розрядності.
2
Якщо документи відсутні або немає можливості і часу шукати відповідь в мережі, то можна скористатися вбудованою утилітою winmsd.exe, яка виводить на монітор повну інформацію про систему. Для цього натисніть Win + R і введіть команду winmsd в поле вводу "Відкрити". У вікні програми «Відомості про систему», в області відомостей, елементи «Тип» і «Процесор» містять інформацію про розрядності. Значення «Комп'ютер на базі х86» означає, що розрядність вашого комп'ютера 32 біт.
3
Існує чимало утиліт сторонніх виробників, що дозволяють отримати інформацію про розрядності. Наприклад, Everest, CrystalCPUID, CPU-Z допоможуть отримати повну інформацію про всі складові комп'ютера . Утиліта CPU-Z безкоштовна, зручна і зрозуміла в обігу і абсолютно не перевантажена функціями. Скачайте і встановіть програму CPU-Z на комп'ютер. Знайти в інтернеті її не складно.
4
Запустіть утиліту (ярлик при установці створюється на робочому столі). На вкладці CPU знайдіть рядок Instructions. Тут міститься інформація про підтримку процесором 32 або 64-бітних інструкцій, тобто про його розрядності. Якщо одне із значень - EM64T або х86-64, то розрядність комп'ютера 64 бита.