Як зробити паралелепіпед.

Багато навколишні нас предмети мають форму паралеллепіпеда. Тому й принцип побудови цього геометричного тіла може знадобитися в найнесподіваніших ситуація. Наприклад, якщо ви вирішили зробити ящик, клітку для тварини, акваріум. А може бути, вам хочеться зайнятися паперовою пластикою?
Вам знадобиться
  • Мідний дріт діаметром 2 мм.
  • Кусачки
  • Плоскогубцы
  • паяльник
  • припой
  • линейка
  • косинець
Інструкція
1
Визначте параметри паралеллепіпеда. Вам потрібно знати його довжину, ширину і висоту. Розмітьте шматок дроту, призначений для ребер майбутньої моделі. Відміряйте і відріжте 4 шматки, рівних довжині паралеллепіпеда, 4 шматки, рівних його ширині і 4, відповідних висоті.
2
Візьміть дротяну "довжину", і з двох сторін під прямим кутом припаяйте відрізки, рівні ширині. До отриманої деталі припаяйте другий довгий шматок. Він повинен розташуватися перпендикулярно "ширині" і паралельно "довжині". Точно так же зробіть друга підстава паралелепіпеда .
3
Покладіть підставу паралеллепіпеда на стіл і під прямим кутом припаяйте до нього один з відрізків, рівних висоті. Зробіть те ж саме по всіх чотирьох кутах.
4
Під прямим кутом до вийшов ребрах бічній поверхні припаяйте верхню площину. Вона повинна розташуватися строго паралельно нижнього основи.
5
Якщо вам потрібна демонстраційна модель паралеллепіпеда для уроку, то на цьому її можна вважати закінченою. Якщо ж ви робите, наприклад, модулі для дитячого будівельного куточка, то необхідно отриманий каркас обтягнути шкірою або щільною тканиною.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GP-43vwcNQU
Зверніть увагу
Вибір матеріалу залежить від призначення паралеллепіпеда. Дріт найкраще брати з жовтої міді, оскільки вона більш упругая.Можно використовувати і сталевий дріт, але не з нержавійки. Не годиться алюмінієвий дріт. Косинець краще взяти портновский металевий. Для моделі непрямокутну паралеллепіпеда необхідно зробити викрійки сторін і ретельно проміряти всі кути. Паралельність підстав в цьому випадку доведеться контролювати особливо строго. Найзручніше скористатися для цієї мети металевої лінійкою.
Корисна порада
Для паперової пластики вам буде потрібно тільки зробити розгортку паралеллепіпеда. Вона складається з прямокутників трьох видів з припусками на склейку. За таким же принципом робиться каркас клітини для тваринного або акваріума.
Процес навчання стає набагато цікавіше й ефективніше, якщо дати роботу не тільки розуму, але і рукам. Щоб поєднати корисне з цікавим, робимо картонні моделі геометричних фігур. Перший в черзі - паралелепіпед .
Вам знадобиться
  • Лист картону формату А3, лінійка, олівець, ластик, ножиці, клей ПВА
Інструкція
1
Візьміть аркуш картону формату А3. він не повинен бути занадто товстим і жорстким, інакше при згинанні можуть виникнути тріщини.
2
Розташуйте картон вертикально. Розділіть його навпіл вертикальною лінією. З її допомогою вам буде легше контролювати правильне розташування на аркуші деталей.
3
Відступите від нижнього краю аркуша 4 см і відкладіть вправо і вліво від вертикальної осі по 6 см. З'єднайте ці точки горизонтальною лінією, паралельної підставі листа.
4
Вгору від кожного краю відрізка відкладіть по 8 сантиметрів і накресліть верхню грань паралелограма.
5
Потім повторіть цю операцію ще три рази - у вас повинні вийти всього чотири паралелограма, з'єднаних між собою.
6
Від останньої, самої верхньої межі відкладіть 1,5 см вгору. У вас вийде клапан, за допомогою якого потрібно буде з'єднати сусідні сторони один з одним.
7
До бічних гранях другого паралелограма необхідно домалювати квадратні боку, рівні 8 см, а до кожної з них - по три сантиметрових клапана.
8
Виріжте розгортку паралелограма. Зігніть картонну заготовку по кожній їх ліній. Можна попередньо провести по ним з натиском ручкою (з внутрішньої сторони), тоді згини будуть рівніше.
9
Промажьте клапани клеєм ПВА і заправте їх всередину фігури.