Як зшити кофту.

Зшити кофту самому не дуже складно, але для цього вам знадобиться час і терпіння. Зате потім ви зможете похвалитися річчю, якої більше ні в кого немає.
Інструкція
1
Спочатку потрібно зробити викрійку. Зазвичай беруть вподобану модель з журналу або інтернету. Якщо ж у вашому гардеробі є щось схоже, що добре на вас сидить, то можна взяти за основу цю річ. Якщо ви взяли викрійку з журналу, то перенесіть її на кальку. Там де модель виходить за розмір аркуша, подколіте або приклейте скотчем ще папір.
2
Акуратно виріжте вийшла викрійку прямо по контуру. Якщо ви взяли за основу якусь річ зі свого гардероба, то розкладіть і розправте її на кальці, обведіть по контуру. Вийшла викрійку виріжте.
3
Тепер потрібно розкроїти кофту . Розкладіть тканину на великому столі або на підлозі. При розкроюванні симетричних деталей складіть тканину навпіл особою всередину. Розкладіть по викрійці всі деталі. Між ними має бути відстань на припуски на шви, часто воно буває близько 0,5-1 см. При розкроюванні слід враховувати рисунок матеріалу.
4
Якщо у вас є мілкий контрастного кольору, то можна їм обвести контури викрійки. Дивіться, щоб вони були скрізь. Так само нанести контури можна за допомогою шпильок для шиття або прокладаючи сильця. Для силець вам знадобляться нитки контрастного кольору. Великими стібками прошийте краю викрійки. Нитка при цьому повинна лежати не щільно, кожен стібок повинен бути як невелика петля.
5
Після того як контур викрійки завдано на тканину її потрібно вирізати. Залишайте при цьому припуски на шви з усіх боків. Виточки вирізати не потрібно, але вони теж повинні бути нанесені на матеріал. Якщо ви прокладали сильця, то після вирізання деталі розведіть її половинки, наскільки це дозволяють вільні стежки, і розріжте їх посередині з лицьового боку тканини. В результаті у вас вийде контур, нанесений розрізаними петлями.
6
Розкроєні деталі потрібно змітати. Складайте їх лицьовою стороною всередину і сколюють шпильками для шиття або Наживляємо великими стібками по лініях викрійки, які ви нанесли.
7
Поміряйте те, що у вас вийшло. Якщо щось десь погано сидить, то розпоріть це місце і змітайте вже з корективами.
8
Після того як ви будете задоволені посадкою вироби на фігуру, його можна сострачівать на швейній машинці. Сострачівайте все по тим же контурами, за якими річ вже сметана.
Майстрині-любительки воліють речі, зшиті своїми руками - унікальний наряд не зустрінеш більше ні на кому. До речей, виготовленим власноруч, предьявляются точно такі ж вимоги, як і до тих, що пошиті професійно - вони повинні добре сидіти і бути пошиті акуратно. Для багатьох домашніх кравчинь зшити класичний рукав - досить велика проблема, але саме рукав надає всьому виробу закінчений вигляд, а його правильне Втачіваніе свідчить про майстерність швачки.
Інструкція
1
Сшейте нижній (бічний) шов рукава , пропрасуйте і розгладьте на обидві сторони шви, обмітайте їх. Виверніть рукав навиворіт.
2
Поєднайте контрольну мітку, яка на всіх викройках знаходиться по лінії оката рукава з плечовим швом, а бічний шов вироби - з нижнім швом рукава . В деяких класичних моделях надсічка - контрольна мітка на проймі поєднується з рискою внизу рукава .
3
Приметайте нижню частину пройми з рукавом, відступаючи від контрольної мітки на 15 см в обидві сторони. Будьте акуратні і стежте за тим, щоб не розтягнути матеріал. На цій ділянці не можна робити посадку рукава або розтягувати матеріал пройми.
4
Що залишився непріметанним ділянку рукава , приєднаєте до виробу по окату за допомогою шпильок. Якщо тканина ковзає або складна в обробці, скористайтеся ниткою з голкою і приметайте рукав до проймі вручну. Вметивайте з боку рукава .
5
Вшитої рукав на машинці. У нижній частині пройми зробіть подвійний шов - на неї припадають найбільші навантаження коли носять готовий виріб. У верхній частині рукава , по окату, шийте не поспішаючи, повільно і акуратно, розподіляйте посадку, кінчиком голочки регулюючи щільність тканини.
6
Сутюжьте трохи посадку по окату, намагаючись при цьому не зачепити рукав, припуски в нижній частині рукава подрежьте, щоб їх ширина дорівнювала 1 см.
7
Якщо є подокатнік, то приметайте його попередньо шпильками з боку рукава і пристрочите на машинці по проймі. Рукав виверніть і злегка посадите його за допомогою праски з отпарівателем.