Як робити масаж грудничку.

Масаж корисний кожному немовляті, його можна робити навіть без медичних показань. Легкі і ніжні руху обов'язково сподобаються малюкові! Крім того, правильно робити масаж грудничку зможе навіть недосвідчена мама, це абсолютно не важко. Радять робити масаж дитині, якій виповнилося п'ять-шість тижнів.

Навіщо крихітці потрібен масаж? Масаж необхідно робити через годину після того, як дитина поїв або ж за годину до їди. Процедура повинна проводитися на пеленальном столику або ліжка, вона триває приблизно 15 хвилин. У перший рік свого життя дитина набуває всі основні вміння та навички: малюк вчиться спочатку сидіти, потім повзати, а потім і ходити. Тому дуже важливо зміцнювати м'язи дитини саме в цей період. Масаж для грудничка допомагає нормалізувати м'язовий тонус і розвиває моторику. Регулярний масаж животика сприяє запобіганню пупкової грижі, до того ж дитина буде менше страждати від кольок. Коли потрібно заспокоїти малюка, масаж надасть вам неоціненну допомогу - він надає розслабляючу дію.

Як правильно робити масаж грудничку

Щоб робити масаж грудничку правильно, почніть з ніжок. Ніжні погладжування знизу вгору припадуть крихітці за смаком. Також необхідно розтерти стопи, на них можна натискати, гладити, терти. Потім необхідно помасажувати ручки малюка від зап'ястя до плеча, а також пальчики на ручках і ніжках. Приділіть увагу кожної частини тіла, а також суглобам колін і щиколоток - їх необхідно добре помасажувати. Можете погладити животик і спинку, розтерти боки. Проводячи масаж для немовлят в домашніх умовах, ви не тільки робите приємно своїй дитині, але також знижуєте ризик дисплазії тазостегнових суглобів. Під час масажу необхідно притискати ніжки малюка до черевця, розводити їх в сторони, а потім випрямляти. Це можна робити і при зміні підгузника. Намагайтеся виконувати це якомога частіше. Корисні поради:

  • Пам'ятайте, що деякі місця тіла дитини під час масажу чіпати не можна. До таких зон відносяться пахви, соски, хребет, пах, згин ліктя.
  • Перед масажем потрібно добре провітрити приміщення, а в теплу погоду вікно може бути відкрито і під час процедури.
  • Перед тим, як робити масаж крихітці , слід коротко підстригти нігті, а також зняти браслети і кільця, щоб випадково не пошкодити ніжну шкіру малюка. Масаж робиться теплими сухими руками.
  • Слідкуйте за реакцією дитини на ваші рухи. Зупиняйтеся, як тільки він почне проявляти невдоволення. Переконайтеся, що крихітці зручно. Проводите масаж на місці, яке вже знайоме дитині.
  • Починайте і закінчуйте масаж ніжним погладжуванням.
  • Під час масажу важливо вступати з дитиною в психологічний контакт. Ви можете співати крихітці пісеньки, розмовляти з ним.
  • Використовуйте засоби, які зволожують шкіру, але не присипку. Також виключені ароматичні масла, які можуть забити пори дитини. Найкраще скористатися засобом, який ви застосовуєте щодня.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jew7IEq8xsw