Як зшити штори в кухню. Як зшити кухонні фіранки.

Незважаючи на те, що кухонні штори не вимагають особливої вишуканості, до них є свої вимоги. Вони повинні бути в першу чергу безпечні і гігієнічні, адже на кухні вам постійно доводиться мати справу з електроприладами, гарячими предметами і жирними продуктами.
Вам знадобиться
  • Бавовняна або лляна тканина
  • Шторна тасьма
  • Нитки по товщині тканини
  • Швейна машинка
  • Праска
Інструкція
1
Виміряйте довжину штор. До цієї міркою додайте 5-6 см на підгин знизу і 3-4 см на підгин зверху. Визначте ширину. Виміряйте карниз і помножте отриману мірку на 1,5. Додайте ширину припусків на подгибку бічних швів. Розрахуйте ламбрекен. По довжині він дорівнює ширині карниза, помноженої на 2. Ширина ламбрекену - 40-50 см, плюс підгин зверху і знизу. Підгин розраховується точно так же, як і у штор. Розрахуйте кількість тасьми. Для цього довжину карниза помножте на 1,5 і додайте ще по 2 см на шви.
2
Розкладіть тканину. З одного боку по кромці відміряйте висоту штори разом з припусками. Відзначте нижній припуск, висоту штори і верхній припуск. Витягнете на рівні міток по одній поперечної нитки. Відігніть припуски по відзначеним лініях на виворітну сторону і проутюжьте. Точно так же вступите і з ламбрекеном.
3
Підігніть верхній припуск, приметайте і пришити шторну тасьму. Обробіть бічні зрізи. Закрийте краю тасьми всередину бокового шва, залишивши кінчики шнура вільними. Підігніть і прострочіть низ.
4
Сшейте ламбрекен. Спочатку підігніть і прострочіть верхній зріз, потім бічні і врешті - нижній. Закріпіть і обріжте нитки всіх швів.
5
Пропрасуйте штори і підтягніть за кінчики шнура до потрібної ширини. Повісьте спочатку штори , створивши драпірування по своєму смаку, а потім - ламбрекен.
Зверніть увагу
При розрахунку кількості матеріалу зверніть увагу на малюнок. Якщо вам доведеться зшивати шматки тканини, а малюнок великий - доведеться його підганяти. Беріть краще тканина з дрібним малюнком або однотонную.Кухонние штори зовсім не обов'язково повинні закривати все вікно. Перед розкриємо бавовняну тканину намочіть і пропрасуйте. Лен рекомендується випрати. До закінчення розкрою не зрізайте кромку. Припуски на шви залишайте з урахуванням того, що по закінченні розкрою ви кромку обріжете.
Корисна порада
Зручніше користуватися довгою рядком, незгірш 4мм. Штора в цьому випадку буде виглядати красівее.Прі створенні складок тягніть кінчики шнура шторної тасьми рівномірно з обох сторон.Еслі у вас подвійний карниз, краще пошити штори з ламбрекеном.Ламбрекен можна зробити і з драпіровками. Тоді до нього точно так же, як і до штор, пришивають шторну тесьму.Ніз ламбрекену можна прикрасити бахромою, як фабричної, так і пов'язаної гачком. Для того, щоб інтер'єр кухні змінився до невпізнання, зшийте з тієї ж тканини скатертина, рушники, прихватки і ляльку на чайник.