Як зробити кристал.

Кристали є тверді тіла, у яких складові їх частки (атоми, молекули і іони) розташовані в певному порядку, утворюючи впорядковану періодичну структуру - кристалічну решітку. Для того, щоб виростити кристал в домашніх умовах, потрібно 2-3 тижні.
Вам знадобиться
  • Скляна банка або стакан
  • Дріт
  • Нитка
  • Дистильована вода
  • Запас солі. Прозорі кристали виходять з простої кухонної солі. Також можна отримати кольорові кристали: яскраво-сині з мідного купоросу і фіолетові з хромокаліевих квасцов. Можна взяти і інші розчинні у воді солі, наприклад різні кольорові галун. Кількість солі залежить від її розчинності в воді. Чим більш легко розчинна сіль, тим більше її буде потрібно.
Інструкція
1
Розчиніть в склянці води якомога більшу кількість солі, яку ви обрали для вирощування кристала. Для цього всипайте в воду сіль, постійно перемішуючи, поки сіль не перестане розчинятися.
2
Розчинність солей значно підвищується при підвищенні температури, тому для отримання більш насиченою концентрації солі в розчині, його треба підігріти. Для цього поставте склянку з розчином солі в каструлю з теплою водою, для отримання ефекту водяній лазні. При поступовому нагріванні суміші сіль повинна повністю розчинитися.
3
Тепер перелийте розчин в банку або склянку з товстого скла, і опустіть туди кристалик цієї ж солі, прив'язаний на нитці. Нитку закріпіть на дротяної перемичці. Цей кристалик виконуватиме роль «затравки», на якій буде осідати сіль з розчину, виростаючи поступово в кристал.
4
Стакан з розчином солі поставте в тепле місце. Тепер необхідно проявити терпіння - НЕ рухайте посудину з розчином з місця, не повертайте і не піднімайте його. Навіть незначна струс розчину призведе до швидкої і незапланованої кристалізації в системі. Уже через три доби на нитці з'явиться кристал, який буде поступово збільшуватися.
5
Коли ваш кристал стане досить великим, вийміть його з розчину, промокніть серветкою, обріжте зайву нитку. Для того, щоб кристал не вивітрився на повітрі і не деформувався, покрийте його грані прозорим безбарвним лаком.
Зверніть увагу
Захищайте розчин, в якому росте кристал, від попадання сміття або забруднень: накрийте посудину листком паперу або кришкою.
Корисна порада
Для вирощування великої кристала розчин в посудині потрібно періодично міняти на більш насищенний.Для того, щоб отримати різнокольорові кристали, обережно переносите кристал почергово в ємності з розчинами солей іншого кольору.