Як розбити диск на розділи. Як об'єднати не розподілений і основний розділи.

Ви придбали новий (для заміни або на додаток до старого) жорсткий диск і встановили його в свій комп'ютер. Тепер потрібно підготувати його до роботи. Визначитися, на скільки частин розділити диск овое простір - створити розділ (один або декілька). Розглянемо спосіб створення розділів в Microsoft Windows XP.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з встановленою операційною системою Microsoft Windows XP;
  • Навики роботи з мишею і клавіатурою;
Інструкція
1
Відразу після того як операційна система виявить новий диск і встановить для нього драйвери працювати з ним ще не можна - його потрібно ініціалізувати. Після ініціалізації можна буде створити на ньому і відформатувати один або кілька розділів. Для цього потрібно відкрити консоль "Керування комп'ютером".
2
Відкрити її можна одним з описаних нижче способів: Клацнути правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер» на робочому столі або в меню «Пуск» і вибрати в меню рядок «Управління»; Відкрити через «Панель управління» (натисніть «Пуск» -> «Налаштування» -> «Панель управління»). Вибрати «Адміністрування» і «Керування комп'ютером».
3
Тепер має запуститися «Майстер ініціалізації і перетворення диск ов». Натискаємо «Далі», «Далі», після появи напису «Робота майстра ініціалізації і перетворення успішно завершена» натискаємо «Готово».
4
Якщо все пройшло успішно, то у вікні «Управління диск ами» («Керування комп'ютером» -> «Сховище» -> «Управління диск ами» ) з'явитися новий диск з позначкою «Не розподілений». Клацаємо по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню вибираємо «Створити розділ ...». Запуститься «Майстер створення розділів», натискаємо «Далі».
5
У наступному вікні вибираємо тип створюваного розділу - Основний або Логічний (за замовчуванням обраний Основний розділ), «Далі». На одному фізичному диск е можна створити кілька розділів, але основних не більше чотирьох. У додатковому розділі можна створити один або декілька логічних диск ів. Основною відрізняється від додаткового тим, що основний розділ може використовуватися для запуску операційної системи, а логічний - ні. Розділ, на якому розміщуються файли операційної системи, позначається і називається активним. Активним може бути тільки один розділ.
6
Вибираємо розмір створюваного розділу (за замовчуванням встановлений максимально можливий розмір).
7
Вибираємо букву диск а. Нею може бути будь-яка буква латинського алфавіту, незадіяна ще для позначення іншого диск а чи розділу.
8
Задаємо параметри форматування (тип файлової системи (за замовчуванням NTFS), розмір кластера (раджу залишити «За замовчуванням»), мітка тому, чи застосувати швидке форматування і стиснення файлів і папок) завершуючи вибір натискаємо кнопку «Далі».
9
Перед завершенням роботи «Майстра створення розділів» буде показано вікно що містить зведення обраних нами параметрів. Якщо все відповідає зробленому вибору, натискаємо «Готово».
10
Після завершення форматування позначка «Не розподілений» зміниться на «виправити». Можна приступати до роботи.
Зверніть увагу
При установці жорсткого диска дотримуйтесь техніку безпеки. Якщо ви не впевнені в змінюваних вами настройках, то або залиште за умовчанням, або зверніться до фахівця.
Корисна порада
Ще один спосіб виклику консолі «Управління дисками»: Пуск -> Виконати ... -> введіть diskmgmt.msc -> OK
Багатьом людям буває необхідно розбити вінчестер на кілька розділів. Комусь зручніше зберігати ігри та фільми в різних місцях, комусь потрібно закрити розділ від сторонніх очей і захистити його паролем, тому питання про те, як же розділити жорсткий диск на декілька областей може іноді виникати.
Інструкція
1
Розбити диск на розділи можна величезним безліччю програм, які дуже просто знайти в інтернеті. Давайте візьмемо першу-ліпшу, наприклад EASEUS Partition Master Home Edition. Плюсами даної програми є її невеликий розмір і безкоштовність, а в іншому вона може робити абсолютно те ж саме, що її більш громіздкі і дорогі побратими (ну може, за невеликим винятком). Завантажити її можна з сайту виробника http://www.partition-tool.com/download.htm. Натисніть на посилання Download from Download.com, яка знаходиться під назвою версії програми - Home Edition і збережіть її на жорсткий диск.
2
Запустіть програму установки і дотримуйтесь інструкцій. Після установки програма запуститься. Натисніть на кнопку Go to main screen. Перед вами з'явилися ваші жорсткі диски. Натисніть правою кнопкою на той розділ, який ви хочете розділити і виберете Resize/Move Partition.
3
Тут в рядку Partition size введіть розмір першої частини вашого диска і натисніть ОК. Ви побачите, що після диска з'явилася нерозмічена область, яка позначається, як Unallocated. Натисніть на ній правою кнопкою миші і виберіть Create partition. Можете задати ім'я нового диска в рядку Partition Label і вказати необхідний розмір, якщо хочете розбити залишився простір ще на кілька частин. Натисніть ОК.
4
Для того, що б застосувати зміни, натисніть на кнопку Apply в лівому верхньому кутку екрану. Якщо ви цього не зробите, ніяких змін не відбудеться. Дочекайтеся завершення роботи програми перезавантажте комп'ютер, якщо буде потрібно.