Як зробити мережу.

Ви дізнаєтеся як зробити локальну мережа між двома і більше комп'ютерами, обьединить їх за допомогою мережевого кабелю і мережевого комутатора. А також як укладати і обжимати кабель, вибрати комутатор і налаштувати комп'ютер.
Вам знадобиться
  • Вита пара (кабель) категорії 5E
  • Обжимний інструмент
  • Роз'єми RJ-45
  • Ethernet свитч (мережевий комутатор) або хаб
  • Скоби для кріплення кабелю
  • Молоток
Інструкція
1
Для початку визначитеся яку кількість кабелю Вам буде потрібно і де ви будете його прокладати. Якщо комп'ютери знаходяться досить далеко один від одного, і Вам, можливо, буде потрібно прокладати кабель по вулиці - розгляньте варіант з'єднання за допомогою бездротового зв'язку або інтернет підключення. Для невеликих домашніх або офісних мереж, кабель (вита пара) - недорогий і зручний варіант.
2
Розмотайте і прокладете кабель від кожного комп'ютера до місця де у вас буде встановлений свитч. Залиште невеликий запас з кожної сторони, можливо Вам доведеться переміщати комп'ютер в майбутньому. Виту пару не рекомендується з'єднувати, тому «сім разів відміряйте, один відріжте». Можна прибити кабель за допомогою скоб, але не створюйте на нього сильний тиск і не піддавайте ударам.
3
Тепер необхідно «обжати» виту пару за допомогою обжимного інструменту. Такий інструмент Ви зможете знайти там, де купили кабель. Зніміть ізоляцію з кабелю. Зробити це можна спеціальним ножем, але в більшість обтискових інструментів цей ніж вже вбудований. Потім розведіть і розподіліть проводки, вирівнявши їх в один ряд, строго дотримуючи колірну послідовність: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий. Відкусите зайве, залишивши трохи більше сантіметра.Возьміте роз'єм RJ-45 і вставте проводки в нього, переконайтеся що всі проводки увійшли в роз'єм до упору. При цьому коннектор слід тримати засувкою від себе. Після вставте роз'єм в затискний інструмент і стисніть його до упору. Конектор «обжатий», тепер можна проробити це з іншими кінцями кабелю.
4
Свитч. Є багато виробників мережевого устаткування, при цьому у кожного є кілька моделей. У виборі можна проконсультуватися у продавця або у знаючих знайомих, але є всього два параметри які вам потрібні: кількість портів і швидкість. З першим найпростіше визначитися: скільки комп'ютерів - стільки і портів. Швидкість визначайте виходячи з можливостей мережевих карт, що у Вас є. 100 мегабіт або 1 гігабіт. Встановіть світч, підключіть його до мережі живлення і підключіть до нього всі кабелі.
5
Тепер залишилося налаштувати мережа . Кожному комп'ютеру необхідно призначити IP адреса і маску підмережі. Оскільки мережа невелика, то не буде потрібно будь-яких розрахунків. Використовуйте для всіх комп'ютерів маску 255.255.255.0 а IP адреси 192.168.0.x. Важливо знати що, в одній мережі не може бути більше одного комп'ютера з однією адресою, тому якщо перша адреса буде 192.168.0.1, то другий 192.168.0.2 і так далее.Чтоби встановити адресу зайдіть в «Пуск»> «Панель Управління»> « Мережеві підключення »>« Властивості мережевого підключення »>« Протокол Інтернету TCP/IP »і заповніть поля як на картінке.Готово, Ви зробили мережа .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LOQYZxRkD0g
Зверніть увагу
Мережеві кабелі бувають різних категорій. Вам буде потрібно кручена пара не нижче 5й категорії.
Корисна порада
Використовуйте рулетку для оцінки довжини кабелю.