Як зробити взуття.

Легку і зручну взуття люблять усі. Її можна зробити і самому. У саморобної взуття є і ще одна незаперечна перевага. Ви абсолютно точно знаєте, з чого і як вона зроблена. Тому й починають її в разі необхідності буде нескладно. Саморобні шкіряні черевики можуть придатися будинки, стати частиною народного костюма і послужити добру службу на спортивному майданчику.
Вам знадобиться
 • - добре вироблена шкіра для верху
 • - товста шкіра для підошви
 • - повсть
 • - міцні нитки
 • - шило
 • - дві голки
 • - універсальний клей
 • - сантиметрова стрічка
 • - кілька аркушів паперу
 • - олівець
Інструкція
1
Зніміть мірки. Вам потрібно знати довжину ступні, ширину ступні, висоту підйому, обхват ноги через п'яту і найвищу точку підйому, виступ п'яти, ширину і висоту п'яти, відстань від кінця великого пальця до підйому, відстань від кінця великого пальця до гомілки, висоту обуві.Поставьте ногу на лист паперу і обведіть ступню. Виріжте шаблон, відступивши від лінії 5 мм.
2
Зробіть розгортку. Для цього на іншому аркуші паперу обведіть шаблон. З'єднайте самі опуклі точки п'яти і носка. Це буде центральна лінія.Отложіте на ній відстань від кінця великого пальця до гомілки і проведіть через цю точку перпендикуляр в обидві сторони. Відзначте лінії перетину перпендикуляра з бічними зрізами викрійки. Це буде лінія підйому. Проведіть паралельну їй лінію задника через саму опуклу точку пяткі.От пересічних лінії підйому і зрізів устілки відкладіть висоту бічних стенок.Отложіте від лінії підйому 6 см в сторону носка з обох сторін устілки і через ці точки обведіть контур носка.
3
Від самої опуклою точки п'яти відкладіть половину ширини п'яти в одну і в іншу сторону. Від цієї ж точки відкладіть висоту бічних стінок. Проведіть лінію, паралельні лінії под'ема.Рассчітайте носову вставку. Для цього обведіть устілку на окремому аркуші. Виміряйте устілку від самої опуклою частини носка до лінії підйому. Відкладіть від перетину лінії підйому в кожну сторону 5-6 см і через ці точки обведіть носову часть.Язичок зробіть по своєму усмотренію.Скругліте всі прямі кути і обведіть викрійку по зовнішній лінії. Виріжте викрійку і переведіть її на шкіру. Намітьте лінію підошви і стелькі.Места сполуки відзначте точками через рівні відстані. Дірочки проколіть шилом.
4
Намітьте лінію підошви і устілки. Місця з'єднання відзначте точками через рівні відстані. Дірочки проколіть шілом.Украсьте вставку. По краях вставки зробіть прорізи для шнура. Зробіть такі ж прорізи у верхній частині язичка.
5
З товстої шкіри викроїте підошву. З фетру викроїте стельку.Наклейте підошву на зовнішню сторону вставки, а устілку - на внутреннюю.Полученную деталь покладіть під прес.
6
Прісборьте товстої вощеної ниткою носову частину розгортки. Приміряйте башмак і підтягніть нитку. Кінці її зав'яжіть міцними вузлами. Пришийте вставку. Просмикніть шнур і зав'яжіть.
Зверніть увагу
Шкіряні черевики можна зшити і вручну, і на машинці. З побутових машинок найбільше підійде старий "Зінгер" або "Подольск" .Товсті бавовняні нитки рекомендується натерти воском. Зшита такими нитками взуття набагато міцніше остальной.Еслі ви збираєтеся зшити не одну пару взуття - зробіть або замовте колодку.
Корисна порада
Як матеріал можна використовувати халяви старих чобіт. Цілком підійдуть і щільні тканини, начебто джінсовой.Для підошви підійде також резіна.Еслі ви шиєте взуття вперше, спробуйте для початку по цій викрійці зшити тапочок з якої-небудь непотрібної ткані.Вместо ступні можна обвести устілку взуття, в якій вам удобно.Вставку рекомендується пришивати через край. Краю збірки залишаються з зовнішньої сторони.Декоріровать вставку можна аплікацією, тисненням або хутром. Смужку хутра можна пришити також по верху башмаков.Складкі на носовій частині черевика повинні розташовуватися на відстані 1-1,5 см один від одного.
Популярність текстильного взуття рік від року зростає - і це не випадково, адже ткані матеріали надають величезні можливості для польоту дизайнерської думки. Текстиль вельми комфортний, добре утримує тепло і не заважає циркуляції повітря усередині взуття. Спробуйте зшити дуже ефектні і прості у виконанні туфлі з тканини. Таке взуття - прекрасна альтернатива обридлим домашнім капцям. А якщо ви приклеїте до них підошву з міцнішого матеріалу, то такі туфлі мають всі шанси стати стильним доповненням до наряду «на вихід».
Вам знадобиться
 • - два клаптя тканини: однотонної і з яскравим малюнком;
 • - швейні приналежності;
 • - швейна машина:
 • - праска.
Інструкція
1
Підберіть для виготовлення туфель тканину двох добре поєднуються між собою забарвлень. Найкраще, якщо вони будуть контрастними, а малюнок на тканині - добре читаним. Однак якщо ви вирішите зшити таку сміливу модель під певний предмет свого гардероба, то вибір забарвлень тканини буде залежати від стилю цього одягу.
2
Використовуючи прикладений шаблон, зробіть викрійку туфель для вашого розміру ноги - пропорційно збільште його в будь-якому графічному редакторі, або на око. Лінія згину на викрійці повинна бути на 2,5 см більше довжини вашої стопи. Врахуйте, що припуски на шви (1 см) будуть вже включені в викрійку.
3
За отриманою викрійці викроїте з клаптів підібраних тканин по дві деталі із згином для кожної туфлі . Складіть кожен з клаптів вздовж частковій лінії і прикладіть викрійку до згину. Обведіть її Кравецьким дрібному і викроїте деталі по наміченої лінії.
4
У кожної з чотирьох деталей із згином стачайте шов п'яти і шов в області носка (по лінії, позначеної на викрійці пунктиром). Разутюжьте припуски. Розкладіть деталі двох кольорів в комплекти для кожної туфлі : по одній деталі із згином з однотонної тканини і по одній - з тканини з малюнком.
5
Складіть деталі кожного комплекту лицьовими сторонами, поєднуючи всі зрізи. Стачайте їх швом вкруговую, залишивши невелику ділянку відкритим - для вивертання туфельок на лицьову сторону.
6
Прострочені деталі виверніть через незашітим отвір на обличчя. Розпряміть і приутюжьте їх по краях. Відкриті ділянки акуратно зашейте потайними стежками і теж приутюжьте.
Корисна порада
Одягайте туфельки, зав'язуючи довгі кінці спереду узелком.Еті туфлі можна зробити набагато міцніше і пригоднее для носіння поза домом. Для цього до них необхідно пришити підошву з гуми. Найкраще доручити цю справу професійному майстру і віднести туфлі в взуттєву майстерню. Інший варіант - використовувати плоску підошву від старої непотрібної пари взуття.