Як зробити сумку.

Пляжний сумка, пошита своїми руками, не тільки вмістить все, що потрібно для відпочинку, але і може стати оригінальним доповненням до літнього наряду. Виготовлення такої сумки дасть можливість проявити фантазію і створити щось оригінальне, чого в магазинах не знайдеш днем з вогнем.
Вам знадобиться
  • Щільна тканина для зовнішньої частини сумки
  • Дві шкіряні стрічки для ручок
  • Шкіряна стрічка для кріплення ручок
  • Шматочки шкіри, тасьма або бавовняна пряжа для оформлення
  • 4 холнітена
Інструкція
1
Накресліть на аркуші ватману прямокутник, за формою і розмірами відповідний фронтальної частини майбутньої сумки. Буде потрібно дві таких деталі. Розміри стрічки, яка вшивається між передньою і задньою частинами сумки, розраховується так. Ширина її 8-10 см, а довжина складається з висоти сумки, помноженої на 2, плюс ширина сумки.
2
Викроїте сумку , додавши припуски на шви 1 - 1,5 см і верхній припуск по прямокутним деталям 10 см. Стрічку потрібно зробити на 20 см довша - припуски з одного і з іншого боку.
3
Стрічку складіть уздовж навпіл лицьовою стороною всередину і злегка пропрасуйте.
4
Декоруйте передню частину сумки. Це може бути вишивка або аплікація з тканини або штучної шкіри.
5
Зігніть верхній припуск передньої і задньої частин сумки на лицьову сторону і пристрочите, підігнувши по краю на 0,5 см.
6
З тонкої шкіри викроїте 2 ремінця, по довжині рівних ширині сумки + припуски на шви і пристрочите їх по лінії строчки подгиба на передню і задню частину сумки.
7
Припуски по 10 см з одного та іншого боку стрічки відігніть на виворітну сторону, підігніть на 0,5 см і пристрочите.
8
Поєднайте стрічку і передню деталь сумки. Складіть їх лицьовими сторонами один до одного, приметайте і пристрочите по виворітного стороні. Точно так же прітачать до стрічки другу прямокутну деталь. Зріжте кути в місцях з'єднання стрічки і нижніх зрізів передньої і задньої частин. Обробіть шви.
9
Викроїте ручки. Складіть їх навпіл уздовж, підігніть краю довгого зрізу і прострочіть. Якщо ручки шкіряні, то нижні зрізи можна не обробляти, а просто рівно обрізати. При виготовленні ручок з тканини спочатку підшиваються нижні зрізи, а потім застрочують боковой.Прікрепіте ручки за допомогою холнітенов.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bDHEPnZi4KM
Зверніть увагу
Відразу після розкрою визначте місце для вишивки або аплікації. Деталі для аплікації з натуральної або штучної шкіри вирізають шевським ножем, прикріплюють до основи шпильками і акуратно настрачівают по лицьовій частині.
Корисна порада
Ручки можна пришити. Для цього місця їх кріплення необхідно зміцнити квадратами зі шкіри або щільної тканини. Для міцності в ручки можна вставити товсту дріт. Замість ручок може бути довгий ремінь. Тоді обробка верхнього краю сумки як би міняється місцями. Підгин бічній стрічки відвертають на лицьову сторону, а підгин основних деталей - на виворітну.