Як побудувати кролику клітку. Як зробити клітку для кроликів з бруса і сітки.

Зміст домашніх кроликів в клітці має чимало переваг. Хазяїн точно знає, скільки корми з'їли його вихованці, стежить, щоб кожному дісталося порівну. Саме при клітинному утриманні стає можливою племінна робота. Крім того, господар одразу помітить, що кролі захворів, і зможе своєчасно надати медичну допомогу.
Вам знадобиться
 • На одноярусну клітку для пари кроликів:
 • Дошки або товста фанера 0,2 кв. м
 • Квадратний брус для каркаса
 • дрібновічковими металева сітка з осередками 18х18 мм - 1,3 кв.м
 • Металева сітка з осередками 35х35мм - 0,6 кв . м
 • Рейки шириною 3 см
 • Дверні петлі - 2 для даху, по 1 на кожні двері.
 • Дверні гачки або шпингалеты
 • Линейка
 • Карандаш
 • Пила
 • Топор
 • Наждачная папір
 • Молоток, цвяхи, столярний клей
Інструкція
1
Почніть з каркаса. Для цього розмітьте і розпиляєте брус на шматки потрібної довжини. Вам необхідно по 4 рейки кожного розміру. Сколотите зі шматків прямокутний паралелепіпед. З листа фанери випиляєте прямокутники, рівні за розмірами задньої і бічних стінок. Обшийте ними каркас із зовнішнього боку.
2
Виріжте з дрібнопористої сітки прямокутник, за розмірами відповідний 2/3 площі клітини. Прибийте його до нижніх брусів каркаса так, щоб він стулявся з однією стороною клітини - це буде кормове відділення. Для гніздового відділення зробіть суцільний дощатий підлогу.
3
Між відділеннями необхідно поставити перегородку. Вона робиться з прямокутного аркуша фанери, по розмірам відповідного ширині і висоті клітини. Посередині випиляєте отвір для того, щоб кролики могли вільно туди проходити. Відпиляєте від рейок по 2 шматки, рівних довжині і ширині клітини. Відпиляєте кути так, щоб при з'єднанні рейок під прямим кутом не було зазорів. Прибийте рейки понад сітки по внутрішньому периметру клітини.
4
З листа фанери або дощок зробіть дах. Вона повинна бути трохи ширше і довше клітини, приблизно на 3-5 см з кожного боку. З одного боку каркаса прикріпіть дверні петлі.
5
Зробіть двері. Одна з них дерев'яна, вона призначена для гніздового відділення. Її довжина дорівнює приблизно 1/3 довжини клітини. Для кормового відділення зробіть одну або дві двері з великої сітки і рейок. Спочатку зробіть з рейок каркас дверей, потім прикріпіть металеву сітку. Двері підвісьте на дверні петлі. Прикріпіть гачки або шпінгалети.
Зверніть увагу
Клітини ставлять як на відкритому повітрі, так і в приміщеннях. Все залежить від клімату та пори року. Корисно кроликам і комбіноване зміст. Взимку клітку ставлять в приміщенні, а влітку - виносять в сад. Якщо ви ставите клітку в приміщення, постарайтеся розмістити її так, щоб не було протягів. Кролики дуже погано його переносят.Кролікі дуже чутливі до освітленості і чистоті повітря. Особливу увагу необхідно приділити підлозі клітки. В літніх і в переносних клітках підлоги можна зробити гратчастими, в решті краще використовувати суцільний тесовий підлогу. Всі дерев'яні деталі повинні бути ретельно оброблені, щоб кролики не поранілісь.Лак для кролячих кліток використовувати не рекомендуется.Кришу можна зробити і під нахилом до задньої стінки. Кут не повинен бути більшим.
Корисна порада
Тип клітини залежить не тільки від кліматичних умов, але і від породи тварини. В клітці може бути одна або дві секції. Для односекціоннной клітини оптимальні розміри 110х60х60. Довжина двосекційною клітини не може бути менше 130см. Якщо кролики великі, то довжину клітини необхідно збільшити до 1,5 м. Клітка для молодняка вище і ширше, довжина її досягає 2м, ширина 1м. Дах можна оббити гнучкою черепицею, особливо якщо клітку часто виносять на уліцу.В гнездовом відділенні можна зробити домік.В клітці обов'язково повинні бути годівниця і поїлка.