Як зробити капелюх.

Елегантна крислатий капелюх - що може бути нарядно? Особливо якщо капелюх ідеально підходить до сукні й іншим деталям костюма. На жаль, торгівля не завжди радує жінок красивими та якісними головними уборами, до того ж доступними за ціною. Але можна вийти з положення і зшити красиву капелюх своїми руками.

Вам знадобиться

Щільна шовкова тканина Жорстка тканину для прокладки Папір Олівець Циркуль Швейна машинка Нитки, відповідні по товщині тканини

Інструкція
1

Зніміть мірки. Вам потрібно знати обсяг голови, висоту тулії і ширину полів

Почніть виготовлення капелюхи з побудови викрійки. Основою для капелюхи з полями є коло. Точніше, коло і кільце для полів.

Обчисліть радіус кола, відповідного обсягу голови. Для цього доведеться згадати одну просту формулу. Радіус дорівнює довжині кола, поділеній на 7,28. Накресліть таке коло. Потім до радіусу додайте ширину полів і накресліть друге коло. Виріжте вийшло кільце. Викрійка для полів готова.

2

Тулія складається з шести клинів. Розділіть об'єм голови на 6. Накресліть відрізок отриманої довжини. Знайдіть його середину і проведіть перпендикуляр, на якому відкладіть висоту полів. Отриману точку з'єднайте плавними опуклими лініями з кінцями відрізка. Виріжте клин, зігніть його навпіл і підрівняйте бічні зрізи.

3

Складіть навпіл по частковій тканину і викроїте поля і клини. Для полів потрібно 2 деталі, для клинів - 6. Не забудьте залишити припуски на шви - 0,5-0,7 см. Викроїте прокладку полів без припусків на шви.

Складіть деталі полів лицьовими сторонами один до одного. Змітайте зовнішній край полів і сострочіть. Виверніть поля, вкладіть прокладку. Намітьте на полях 2 або 3 кола. Прострочіть їх декоративної рядком. Внутрішні краї полів підігніть один раз на половину розміру підгину навиворіт і прострочіть.

4

Виріжте клини. Змітайте і сострочіть по виворітній стороні клини по 2, потім стачайте отримані фрагменти. Обробіть шви і закріпіть нитки.

Вкладіть тулію в поля. Загніть край полів на тулію з зовнішньої і внутрішньої сторони, приметайте і прострочіть. Можна це зробити двічі.

На місце з'єднання тулії і полів прикріпіть стрічку.

Зверніть увагу

Тканина краще взяти однотонну або з дрібним малюнком, щоб не довелося підганяти візерунок.

Для наметиванія оздоблювальних строчок по лицьовій стороні краще взяти гостро заточений шматок мила.

Якщо поля суцільнокроєні НЕ виходять, викроїте 4 півкола. Тоді спочатку треба зібрати кола, а потім сострачівать їх по зовнішній окружності.

Корисні поради

Клинці тулії можна сточувати білизняним швом. Для цього рекомендується залишити припуски побільше, а потім підрізати краю.

Стрічку для капелюхи можна зшити з тієї ж тканини. Кроїти її необхідно по косій.