Як оформити протокол зборів. Оформлення протоколу зборів.

Наша громадська та ділова активне життя часто пов'язана з участю в різного роду зборах - будь то збори акціонерів, загальні збори членів кооперативу, ТСЖ або будь-яких інших громадських зібрань. Роль таких зібрань - рішення і документальне оформлення життєво важливих питань, які відносяться до діяльності громадських організацій або юридичних осіб. Правильне відображення в документах прийнятих на зборах рішень, підтверджує їх легітимність і є юридичним документом.
Інструкція
1
Для того, щоб оформити протокол зборів, використовуйте стандартні аркуші паперу формату А4. Тема протокол а повинен містити назву документа і вступну частину, яка відображатиме привід, за яким збори громадян або акціонерів було проведено.
2
Під заголовком вкажіть дату проведення зборів та адреса, за якою воно відбувалося, а також кількість присутніх. Якщо присутні відзначали свою участь згідно явочному листу, то це необхідно також відобразити в протокол е. Відобразіть форму проведення зборів: за попередньою опитуванням, явочним порядком з особистою присутністю або з використанням комбінованої форми участі.
3
Вкажіть прізвища, імена та по батькові обраних зборами голови і секретаря, відобразіть кількість голосів, поданих за, проти і утрималися щодо їх кандидатур.
4
Опишіть список питань, що увійшли до порядку денного, починаючи з самого насущного, пронумеруйте їх і записи про виступи, дебатах і голосуванні з кожного питання починайте з його номера. В записи виступів необхідно вказувати тільки основну суть представленої доповіді. Вона повинна бути викладена стисло, але у формі, яка виключає двояке тлумачення. При необхідності текст виступу може бути додано до протокол у. Все відносяться до суті виступу, репліки та зауваження приведіть з вказівку прізвищ.
5
Запис з кожного питання повинна закінчуватися прийнятим рішенням із зазначенням результатів голосування. Після тексту обговорення всіх питань порядку, вкажіть, що спільним рішенням зібрання було оголошено закритим.
6
Протокол підпишіть головою і секретарем зборів, здайте на зберігання в архів вашої організації або її голові.
Зверніть увагу
Голови кооперативів або ТСЖ не можуть виступати в ролі голови обраності.
Корисна порада
Якщо протокол вимагається для надання в зовнішнє інстанцію, то уточніть в ній терміни його складання, оскільки вони можуть бути обмежені.