Як зробити серветку.

Полотняні серветки - неодмінний атрибут будь-якої кухні і сервіровки столу. Вони навіть можуть використовуватися як елемент декоративного оформлення і як прикраса. Декоративну серветку можна покласти під вазу або просто на журнальний столик. В магазині придбати серветки різного призначення не складе особливих труднощів, але іноді набагато приємніше зробити серветку своїми руками.
Інструкція
1
Красиві і функціональні кухонні серветки на кожен день можна зробити з картатої лляної або бавовняної тканини. Підберіть в магазині однотонну тканину в якості скатертини для вашого обіднього столу і тканина в контрастну клітку, поєднується за кольором. Для того, щоб пошити з неї 6 серветок, остаточно буде півметра. Розкроїте квадрати 25 х 25 см, підшийте їх на швейній машинці, загорнувши край на 0,5 см - і серветки готові.
2
Такі серветки можна зробити і з однотонної тканини практично будь-якого кольору - від білого до чорного. Але така серветка буде набагато нарядней виглядати, якщо її краї обшити нитяним мереживом шириною 1 см. Мереживо повинно бути з натурального матеріалу - льону або бавовни, оскільки серветки часто піддаються пранні при високих температурах. Якщо ні мережива не біда, просто підігніть і підшийте краю нитками в тон матеріалу, а на одному з куточків кольоровими нитками для вишивки (муліне) вишийте кілька найпростіших квіточок з листочками або ініціали членів родини.
3
Якщо ви хочете зробити серветки для сервірування столу, то можна вишити їх, використовуючи техніку мережки - красивого і витонченого виду декоративного оформлення тканини. Це ажурна вишивка по ниткам тканини, які виходять, якщо висмикнути декілька сусідніх ниток. Їх збирають в різні візерунки кольоровими нитками. Виконують мережки за певними схемами, представленим на малюнку. Краї таких серветок годі й підшивати, а просто обрізати рівно і висмикнути з них нитки, щоб вийшла бахрома завдовжки 1-1,5 см.
Різноманітні серветки - тканинні, паперові, вишиті орнаментом або з вибитим малюнком не тільки оберігають наш одяг від всіляких плям, але і можуть створити атмосферу свята. Зробивши новорічні серветки, ви додасте вашому столу вишуканий і шляхетний вид.
Вам знадобиться
 • - комплекти різнокольорових серветок;
 • - різнокольорові атласні стрічки;
 • - бісер, бусинки;
 • - клей;
 • - картон;
 • - ножиці;
 • - суха гілочка;
 • - шишка;
 • - картонна трубка;
 • - тканина;
 • - фольга.
Інструкція
1
Придбайте різноманітні комплекти якісних серветок. Для додання новорічного торжества особливу значущість, використовуйте серветки червоного кольору. Згорніть їх у рулончик і обв'яжіть золотистим шнурком, на який прикріпіть маленьку ялинкову іграшку. При необхідності іграшку можна легко відчепити. Паперові серветки зеленого кольору складіть у вигляді трикутника і прикрасьте маленькими намистинками, що нагадують ялинкові кулі.
2
Для отримання наступної композиції складіть серветки НЕ широким віялом і перетяните в центрі декоративної ялинової гілочкою. Серветки білого кольору перетяните зеленої атласною стрічкою.
3
Для прикраси новорічної серветки використовуйте кільце, яке додасть витончений вид. Для кільця візьміть дріт і насадите на неї бісер традиційного новорічного кольору - зеленого, білого, червоного. Обмотайте отриманим прикрасою серветку.
4
Використовуйте зоряний мотив для декорування новорічних серветок. Для цього візьміть картон і намалюйте зірку. Виріжте її. Приготуйте кольорову смужку паперу, шириною 4 см, зробіть колечко і наклейте зірочку. В отримане колечко просмикніть серветку.
5
Для наступного варіанта новорічних серветок вам знадобиться основа для кілець. Для неї візьміть картонну трубку від харчової плівки. Приготуйте будь-яку тканину, стрічки, різні прикраси, намистини, сухі гілочки. Розріжте трубку на декілька циліндрів шириною 4 см.
6
Відріжте шматок тканини, шириною 8 см і довжиною трохи більше діаметру отриманих циліндрів. Приклейте тканину клеєм до зовнішньої частини циліндра.
7
Внутрішню частину циліндра промажьте клеєм і, загнув тканину всередину, приклейте її. З дрібних бус зробіть квітка і приклейте його на отримане кільце. На середину квітки приклейте зірочку з фольги.
8
Наступне циліндричне кільце декоруйте зеленої вузькою стрічкою. Для цього обмотайте циліндр, пропускаючи стрічку через колечко. Кінчик стрічки сховайте всередину і закріпіть клеєм.
9
Для прикраси отриманого кільця візьміть гілочку і приклейте її. Зробіть з золотистою стрічечки бантик і закріпіть клеєм на гілочці. На середину бантика приклейте маленьку шишку. У готові кільця просмикніть серветки.