Як зробити зошит. зробити зошит своїми руками.

Звичайно, сьогодні в магазині купити зошит з будь-якою кількістю аркушів не проблема, але як бути, якщо магазин далеко, а робити записи треба, причому так, щоб виключити їх втрату і забезпечити розташування в потрібному порядку. Можна зробити зошит самому зі звичайних аркушів паперу, які використовуються при виведенні на друк для принтера.
Інструкція
1
Візьміть 6 аркушів писальної білого паперу формату А4 і складіть їх навпіл. Виріжте обкладинку розміром 210 х 298 мм з більш щільного паперу і також складіть її навпіл. Вкладіть всі аркуші один в одного, зверху одягніть обкладинку. Швейною голкою зробіть по лінії згину дві пари наскрізних отворів, відступивши від країв паперу на 2-3 см. У кожній парі відстань між отворами зробіть 1 см. Візьміть 2 скріпки від степлера або пару шматочків тонкого дроту, просмикніть їх кінці з боку обкладинки в отвори і затисніть, розкривши зошит по середині. Потім зошит складіть і обріжте листи за розміром обкладинки.
2
Якщо є степлер, то можна зробити зошит -блокнот. Для цього 10 аркушів паперу складіть навпіл і розріжте всі аркуші по лінії згину. Виріжте з щільного паперу два аркуша розміром 210 х 149 мм. Папір складіть в стопку, поклавши зверху і знизу більш щільні аркуші, і пробийте 5-6 разів по короткій стороні степлером.
3
Якщо потрібна зошит більшої товщини, то тут не обійтися без голки з міцною ниткою. Візьміть 18 аркушів паперу, складіть кожен навпіл. Один лист такого ж розміру виріжте з щільного паперу для обкладинки. Відступивши по лінії згину від кожного краю по 3 см, відзначте олівцем по дві точки на відстані 1 см один від одного на всіх аркушах. Кожну точку проколіть голкою, включаючи ті, що нанесені на обкладинці. Всуньте в голку подвійну нитку і зшийте зошит по проколеним точкам в двох місцях. Нитку зав'яжіть міцним вузлом. Ображати виступаючі листи по краю обкладинки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uX6ZjAxScKM
Блокнот - це невелика записна книжка з відривними листами, скріпленими за допомогою спіралі або скріпок, і призначена для заміток і записів. Записну книжку можна купити в будь-якому магазині канцелярських товарів, а можна зробити своїми руками, приклавши трохи зусиль і фантазії. Виготовлення ексклюзивної штучки не потребують багато часу, а результати виправдають ваші очікування
В пошуках незвичайного подарунка для близької людини можна годинами бродити по магазинах і розглядати в вітринах усілякі банальні товари, а можна витратити зовсім небагато часу і зробити ексклюзивний подарунок своїми руками. Відмінним презентом є блокнот, який можна легко зробити з зошитових аркушів і оформити намистинами, стрічками, мереживом або тканиною. Зробивши такий чудовий подарунок для близької людини своїми руками, вам напевно захочеться виготовити таку ж записну книжку для себе.

Підготовка до роботи

Для виготовлення блокнота із зошита вам потрібно наступні матеріали й інструменти: загальна зошит у щільній картонній обкладинці або папір формату А4, ножиці, простий олівець, кольоровий папір. Для збірки конструкції вам необхідно підготувати степлер, який можна замінити шилом або товстою голкою з нитками. Для оформлення обкладинки можна використовувати будь-які матеріали по вашому розсуду.

Виготовлення блокнота

Візьміть загальний зошит, розкрийте її посередині, акуратно розігніть і видаліть скріпки. З зошитових аркушів виріжте прямокутники однакового розміру. Щоб робота пішла швидше, ріжте паперові заготовки невеликими партіями або розріжте листи по лінії згину, а потім кожну сторінку ще на чотири частини. Замість зошитових аркушів можна використовувати звичайний офісний папір. Записну книжку можна розділити на кілька розділів вставками з кольорової бумагі.Теперь займіться обкладинкою. Візьміть картонну обкладинку від зошити, вирівняйте його і розмітьте на ній розміри лицьової сторони обгортки, припуску на торцевій згин і задньої сторони обкладинки. Припуск на торцевій згин дорівнює товщині вашого блокнота. Якщо ви хочете отримати записну книжку вертикального (книжкового) формату, на викрійці деталі повинні примикати один до одного вузькими крайками, якщо горизонтального (альбомного) формату, широкими крайками. Виріжте викрійку ножицями і зігніть в потрібних местах.Далее вкладіть листи в картонну обкладинку, вирівняйте їх зрізи про рівну поверхню стола і скріпіть всю пачку разом з обкладинкою степлером вздовж кромки. Якщо скріпити заготовку уздовж вузької сторони, блокнот матиме книжкову орієнтацію, якщо вздовж широкої - альбомну. Якщо у вас немає степлера, або якщо степлер не може проколоти товщину блокнота, доведеться прошити заготовку нитками, попередньо проколів в декількох місцях вздовж кромки шилом або товстою голкою.

Оформлення блокнота

Лицьову частину обкладинки можна обклеїти тканиною, самоклеющейся плівкою , обрізками фотошпалер або кольоровим папером. Можна наклеїти на записну книжку листівку, фотографію або аплікацію. Для прикраси блокнота можна використовувати гудзики, намистини, бісер, стрічки, мереживо, пряжу і будь-які інші матеріали, вибір яких обмежується тільки вашою фантазією.