Як зробити сувенір.

Зробити сувенір своїми руками не так вже складно, але він може стати оригінальним подарунком або прикрасою інтер'єру.
Вам знадобиться
 • - кора
 • - картон
 • - пляшка
 • - гніт
 • - віск або парафін
 • - жерстяна банка
Інструкція
1
Подарунок, зроблений своїми руками, несе в собі людське тепло, частинку того, хто його підносить. Це оригінально і їх ціни не обчислюється грошима. Зробити подібні сувенір и можна з чого завгодно, починаючи від бісеру і закінчуючи красивими корчами, гілками і корою. Шукайте матеріали навколо себе. Залишається лише вибрати те, що більше подобається. Так, наприклад, з деревної кори можна зробити оригінальні свічники. Візьміть шматочки кори однакової товщини, краще, якщо їх текстура буде яскраво виражена. Зробіть каркас з щільного картону, для чого виріжете смугу приблизно 70 на 500 мм. Оберніть смужку в два шари, при цьому змастіть їх клеєм.
2
Распарьте кору, потримавши її над парою близько 10-15 хвилин. Після цього покладіть їх на рівну дерев'яну поверхню і обріжте гострим ножем бічні сторони так, щоб окремі шматки щільно прилягали один до одного, і не було зазорів.
3
змаже столярним клеєм картонний каркас, покладіть на нього щільно один до одного шматки кори. Поки вони не охололи, притисніть їх до поверхні каркаса, обв'яжіть досить м'яким дротом.
4
Після висихання клею обріжте рівно верхню і нижню кромку кори на пляшці. Після цього зніміть циліндр з пляшки. З діаметру цього циліндра виріжте кружок з фанери приблизно 5 мм завтовшки.
5
Зверху в циліндр помістіть банку висотою приблизно 20-30 мм. Її можна зробити з жерсті. Для того щоб вона не провалювалася всередину, потрібно відігнути бортики приблизно на 0,2-0,4 мм. Помістіть всередину гніт, який можна зробити з ниток. Залийте його воском або розплавленим парафіном. Ще раз огляньте свічник, за допомогою ножа позбудьтеся від дрібних недоліків, якщо вони є. Заклейте великі щілини шматочками кори. Щоб свічка не дряпала меблі, приклейте на її дно шматочок м'якої тканини. Підсвічник готовий.
Є багато цікавих захоплень, серед яких можна виділити одне з найбільш «ходових» - колекціонування. Причому, колекціонувати можна практично все, починаючи з поштових марок, алюмінієвих банок або монет і закінчуючи самими, що ні на є ексклюзивними предметами. До якої категорії ближче скляні кулі, в яких після їх тряски створюється ефект падаючого снігу, вирішувати вам. Але те, що вони дуже красиві, можна сказати точно. Спробуйте самі зробити таку кулю, який стане відмінним сувеніром.
Вам знадобиться
 • Середніх розмірів посудину з кришкою;
 • Невеликі фігурки;
 • Декоративна глина;
 • Термоклей;
 • Шматочок фетру або стрічечка;
 • Блискітки білого або сріблястого кольору для імітації снігу;
 • Штучна зелень з пластику.
Інструкція
1
Гарненько промийте і висушіть посудину разом з кришкою. Прикріпіть до кришки вибрані фігурки (наприклад, маленьких іграшкових солдатиків) за допомогою глини. Для малесеньких фігурок на кришці краще спочатку зробити піднесення. Ви можете доповнити композицію штучною зеленню або іншими елементами, за бажанням. Тільки майте на увазі, що обрані матеріали повинні бути водостійкими.
2
Наповніть посудину, не доливаючи до верху приблизно 1 см. Заповнювати посудину краще холодною водою, щоб не було помутнінь. Додайте половину чайної ложки сріблястих або білих блискіток. Тепер обмажте зсередини кришку термоклеем і відразу ж закрийте посудину, затягнувши кришку міцніше. Потрясіть ваш посудину зі «снігом», щоб переконатися, що вода не протікає. Нанесіть клей зовні по обідку кришки. Поставте свій твір сохнути кришкою вгору.
3
Тепер, якщо у вас є бажання, задекоріруйте кришку. Давши волю своїй фантазії, можна зміркувати прикрасити кришку стрічечкою, стразами, штучними шишками, овочами і гілочками або фруктами (знову ж бутафорськими). Можна ще розфарбувати кришку акриловими фарбами.
Корисна порада
Переконайтеся, що фігурки надійно закріплені на глині. Для більшої впевненості їх ще можна і пріклеіть.Прежде ніж закрутити, а потім намертво заклеїти кришку, переконайтеся в тому, що блискіток в посудині достатньо. Тільки дивіться не переборщіть, а то вийде, що ваш імпровізований сніг всередині банки буде приховувати під собою всі фігурки.