Як зробити фотографію чіткіше.

Фотографія може бути не різкою через те, що її розмір зменшили, або знімок спочатку був не чіткий. В фотошопі є ціла група фільтрів, призначення для виправлення цього недоліку.

Вам знадобиться

- програма Adobe Photoshop

Інструкція
1

Фільтри групи Sharpen фотошопа призначені для поліпшення чіткості зображення. Unsharp Mask і Smart Sharpen дозволяють найбільш точно підібрати необхідні параметри. Фільтр Unsharp Mask (Filter - Sharpen - Unsharp Mask) імітує ефект фокусування. Збільшується контрастність між сусідніми точками, в разі якщо вони вже й так контрастні. Значення Amount вказує, як сильно буде збільшена контрастність між пікселями. Рекомендується вибирати до 50, якщо на фотографії є фігури або природні об'єкти, більше 50, якщо на зображенні є об'єкти з чіткими контрастними кордонами. Дуже велике значення цього параметра створить ореол навколо областей з високими контрастом. Чим більше розмір самого зображення, тим меншою мірою потрібно збільшувати контрастність.

2

Для того, щоб правильно вибрати значення Radius, потрібно враховувати остаточний розмір зображення. Рекомендується вибирати значення від 0,1 до 250, таким чином, вказується число пікселів, які будуть змінені, навколо кордонів з високою контрастністю. Занадто велике значення цього периметра може зробити надзвичайно контрастними області, в яких є чіткі межі кольорів.

3

Виставляйте значення параметра Threshold від 0 до 255 для того щоб визначити мінімальну ступінь контрастності, яка повинна бути у області, перед тим як її змінять. При параметрі 0 фільтр застосовується до всього зображення. Значення більше 0 призведе до збільшення різкості в областях, у яких вже є різкий контраст. Для того щоб зробити шум мінімальним рекомендується виставляти значення від 8 до 20.

4

Фільтр Smart Sharpen (Filter - Sharpen - Smart Sharpen) збільшує різкість зображення і мінімально збільшує шум. В цьому фільтрі, крім тих параметрів, які ми вже розглянули, є випадаюче меню Remove, в якому є опції Gaussian Blur, Motion Blur і Lens Blur. Вони вказують на тип розмиття, які потрібно видалити. Якщо скористатися параметром Advanced, то з'являться ще три закладки: Sharpen, Highlights і Shadows. Вони дають можливість збільшувати різкість світлих, середніх і темних тонів, що дуже корисно, тому часто потрібно зробити різну ступінь різкості для різних ділянок освітленості.

5

Можна спробувати дію обох фільтрів на фотографію для того, щоб одержати оптимальний результат.