Як зробити селітру.

Якщо ви коли-небудь захочете спорудити бомбу (природно в мирних цілих), то вам обов'язково знадобиться селітра. Звичайно, її можна купити, але набагато цікавіше зробити селітру самостійно.
Вам знадобиться
 • 2 літрова пляшка
 • Білий попіл (кількість достатня, щоб заповнити пляшку хоча б на половину)
 • Булавка
 • 4 Відра
 • Добрива (свинячий і коров'ячий гній, компост, гуано)
 • 4 затички
 • Металевий контейнер для випарювання (Не алюмінієвий)
 • Контейнер з місткістю більше 2 л
 • Сіно
 • 500 мл чистого алкоголю: етанол, метилований спирт і т.п.
Інструкція
1
Один з популярних способів зробити селітру такий: першим ділом всипте попіл в пляшку і залийте водою. Зачекайте поки попіл осяде і поставте пляшку над порожнім контейнером. Проколіть дірочку в пляшці вище рівня осаду. В контейнер повинна виливатися чиста рідина. Щоб переконатися, що все правильно, проведіть тестову реакцію з оцтом. Якщо рідина реагує на оцет - значить все правильно.
2
Просвердлите дірочки в кожному з 4 відер. Закрийте дірочки затичками. Покладіть на дно відер сіно. А зверху присипте все добривами. Залийте 1 л води в перше відро і залиште рідину відстоюватися на 5-10 хвилин.
3
Ми на півдорозі до того, щоб зробити селітру . Поставте металевий контейнер під перше відро, витягнете затичку і залиште рідину стікати. Те, що вдалося в металевий контейнер, перелийте в друге відро і виконайте ті ж самі дії, потім використовуйте третє і четверте відра.
4
Змішайте попіл з пляшки з алкоголем. Потім додайте туди воду, вицеженную з відер. Дегидрируются вийшла суміш. Що залишився порошок і є необроблена селітра.
При настанні дачного сезону у садівників з'являється потреба в різноманітних добривах. Але як бути, якщо в наш час в садівничих магазинах пропав ряд речовин необхідних для росту багатьох рослин. Так наприклад, калієва селітра (нітрат калію) зникла з прилавків уже давно, але при необхідності її можна виготовити кустарним способом.
Вам знадобиться
 • Аміачна селітра, вуглекислий калій (поташ)
Інструкція
1
Розчиніть 100 грам аміачної селітри в теплій воді. Кількість води великої ролі не грає, головне повністю розчинити селітру , не залишаючи осаду.
2
Подібним способом розчиніть у воді 100 грам вуглекислого калію. Воду краще брати дистильовану, менше буде домішок.
3
Далі, змішайте розчини. Розчин вуглекислого калію поступово вливайте в розчин аміачної селітри і одночасно помішуйте суміш. Після цього, отриманий розчин перелийте в яку-небудь непотрібну каструлю і поставте на повільний нагрів.
4
При нагріванні розчину буде виділятися газ з різким неприємним запахом (аміак), це говорить про те, що в розчині відбувається реакція з утворенням калієвої селітри. Коли газ перестане виділятися, зніміть розчин з плитки і дайте йому повністю охолонути. Після того, як розчин остигне, поставте його в холодильник на добу.
5
Коли розчин охолоне, на дні ємності лежатимуть голчасті кристали калієвої селітри. Акуратно злийте розчин, а кристали, швидко промивши водою покладіть сушитися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZO_xpsIeBdM
Зверніть увагу
Проводите цю реакцію на повітрі або в добре провітрюваному приміщенні, щоб не надихатися аміаком. Намагайтеся для нагрівання використовувати високу каструлю, щоб розчин був налитий наполовину висоти, буває, що розчин спінюється і його рівень піднімається.
Корисна порада
Аміачну селітру можна придбати в садівничих магазинах, вона поки є у продажу.