Як робити уроки з дитиною.

Перші дні в школі - серйозне випробування і для малюка, і для батьків, особливо якщо дитина зовсім домашній - не був ні в дитячому садку, ні в спеціальній групі підготовки до школи. Школа може стати і коханою, і ненависною. І дуже багато залежить від того, наскільки дитина привчений до серйозних занять. На жаль, багато батьків відкладають це на потім. В результаті доводиться якийсь час сидіти з дитиною вечорами і строго контролювати домашні завдання.
Інструкція
1
Налаштуйте себе і дитину на те, що ви не будете сидіти з ним за уроками вічно. Поговоріть з ним про те, що школа - це його справа і його турботи. Звичайно, шкільні оцінки можуть порадувати або засмутити батьків, але вчиться дитина для себе і для того, щоб потім отримати гарну професію. Крім того, вчитися - цікаво. Ви ж просто йому допомагаєте освоїтися в новій ситуації. Цілком можливо, що таку бесіду доведеться провести не один раз.
2
Поговоріть з учителем - вимоги вдома і в школі повинні бути єдиними. Дуже добре, якщо ви трохи познайомитеся з шкільною програмою з усіх предметів, а також обговоріть з педагогом, чому дитина повинна навчитися, скажімо, в найближчий місяць. Попросіть вчителя показати вам зошити тих учнів, домашні завдання яких виконуються у відповідності зі шкільними вимогами. Можна попросити і просто зразок завдання, якщо його немає в спеціальної робочої зошити.
3
Розгляньте зразок завдання. Запитайте дитину, чи зрозумів він, що потрібно робити. Поцікавтеся, чи знає він, яким способом можна виконати завдання. Якщо дитині важко - запропонуйте йому подумати. Тільки після цього підкажіть свій варіант.
4
Перші дні можна посидіти з дитиною весь час, поки він виконує завдання. Наберіться терпіння. Дитина в будь-якому випадку повинен зробити уроки сам. Навіть якщо у нього щось не виходить - не поспішайте хапати олівець. Краще просто зупинити дитину і сказати: ти неправильно ведеш лінію, тому виходить криво, постарайся вести її строго зверху вниз.
5
Через кілька днів, посадивши дитину за уроки і перевіривши, чи зрозумів він мету завдання і методи його виконання, вийдіть на якийсь час з кімнати. Адже у вас повно домашніх справ, а дитина достатньо доросла, щоб робити уроки самостійно. Але періодично підходите подивитися, як йдуть справи.
6
На наступному етапі просто нагадайте дитині, що потрібно робити уроки і запитайте, що задано. Подивіться, чи правильно підготовлено робоче місце. Вийдіть з кімнати або присядьте в крісло з книжкою, щоб перебувати поруч, якщо дитина щось запитає. Якщо він задає питання, на який ви вже відповідали - запропонуйте йому подумати самостійно і відповідайте тільки в тому випадку, якщо дитина дійсно міцно забув. Після того, як дитина виконав завдання, перевірте результат. Це вам доведеться робити ще довго. На останньому етапі вже можете нічого не нагадувати дитині, а домашні завдання - перевіряти ввечері.
Зверніть увагу
Якщо ви попросите у вчителя зошит із зразком домашнього завдання і покажете її дитині - намагайтеся зробити це так, щоб дитина не дізнався, чия це зошит. Ні в якому разі не говорите: «А ось Вася добре робить, а ти погано». Ні до чого, крім ненависті до хорошого Васі, такий підхід не приведе. Намагайтеся говорити, що ось в цій зошиті завдання зроблене правильно, ти, якщо постараєшся, теж зможеш зробити не гірше або навіть лучше.Рабочее місце краще обладнати до початку навчального року. Потім буде менше клопоту, та й дитини це налаштує на серйозний лад. Меблі мають бути строго по росту.Не чекайте вечора. Домашні завдання краще робити вдень, після прогулянки, коли дитина вже досить відпочив після школи і ще не встиг втомитися від ігор. Підготуйте робоче місце. На столі не повинно бути зайвих предметів, які будуть відволікати дитину - а можливо, що і вас. Правильно розташуйте світло - він повинен падати зліва. Самі сядьте праворуч від дитини. Зменшіть гучність телевізора чи радіо. Можна залишити тільки негучну спокійну музику. Пам'ятайте, що після декількох завдань потрібно зробити перерву.
Корисна порада
Намагайтеся спілкуватися зі своїм першокласником так, щоб він не соромився задавати вам запитання. Краще запитати, якщо щось незрозуміло, ніж десять разів переробляти завдання. Якщо дитина все-таки не знає, як писати палички або гачечки і вам доводиться водити його рукою - робіть це не в шкільному зошиті, а на окремому аркуші. В шкільну зошит дитина повинна все писати самостійно. Якщо ви сидите поруч з дитиною - не смикніть його кожну хвилину. Завдання потрібно виконувати спокійно, тоді воно вийде швидше.