Як зшити наволочку.

Красиве і гігієнічне постільна білизна - запорука міцного сну, а відповідно - і гарного настрою вранці. Спальня повинна радувати око і тіло. А цього вдається досягти передусім за допомогою красивого постільної білизни. Комплект постільної білизни краще всього почати шити з наволочки.
Вам знадобиться
  • - шматок лляної або бавовняної тканини, по площі приблизно в 2,5 рази більше подушки
  • - лінійка
  • - олівець
Інструкція
1
Виміряйте подушку. До ширині додайте 3-5 см - подушка повинна вільно входити в наволочку , але в той же час в ній не бовтатися. Довжину помножте на 2 і додайте до неї 25-30 см.
2
Викроїте з тканини прямокутник із заданими параметрамі.Короткій зріз підігніть двічі на 1 см і прострочіть. Потім відміряйте від краю 15 см, рівно відверніть смужку на виворітну сторону і загладьте утюгом.Второй короткий зріз підігніть на 0,5-0,8 см і прострочіть. Потім підігніть його ще раз, але вже на 3-4 см і знову прострочите. Поєднайте вийшов згин з тим, який вийшов на іншому зрізі.
3
По лицьовій стороні змітайте бокові шви. Стачайте їх - це також робиться по лицьовій стороні. Подрежьте припуски, щоб залишилося не більше 5-7 мм. Тепер виверніть наволочку навиворіт і відстрочити бокові шви на відстані не більше 1,2 см. Знову виверніть наволочку .Прогладьте її і надіньте на подушку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kGnf2Rd12kI
Зверніть увагу
Наволочку можна робити без паперової викрійки. Слідкуйте тільки за розташуванням пайовий та поперечної сторон.Для першої в житті наволочки не варто брати картату тканину - в цьому випадку доведеться підганяти малюнок. Краще купити однотонну або з дрібним набивними рісунком.Для декоративної наволочки не обов'язкові льон або бавовна. Її можна зшити з оксамиту, парчі, портьерной ткані.Еслі ви не дуже впевнено шиєте на машинці - короткий край спочатку рекомендується підігнути один раз і намітати, а потім підігнути вдруге і теж намітати, і тільки після цього прострочіть.Старайтесь, щоб лапка машини йшла строго паралельно краю.
Корисна порада
При сточуванні бічних швів можна їх не Наживляємо, а сколоти кравецькі булавкамі.Наволочку, як і будь-яке постільна білизна, найкраще шити закритими швами, оскільки вони не будуть розходитися при стірке.Еслі ви хочете декоративну наволочку з мереживами або з оборкою по периметру - тоді всі деталі доведеться кроїти окремо. В цьому випадку порядок роботи такий: спочатку підігніть верхній і нижній зрізи, потім по лицьовій стороні зметують і сточуємо шви. Після цього вметиваете мереживо, вивертаєте наволочку навиворіт і отстрачіваете шви.Еслі ви робите декоративну наволочку з вишивкою, то порядок роботи залежить від складності вишивки. Малюнок простий гладдю можна вишити і після того, як ви зшиєте наволочку, а от якщо ви робите прорізну гладь або рішельє - тоді краще їх виконати до того, як почнете зшивати. Але в цьому випадку від вас буде потрібно особлива точність у визначенні розміру наволочки і розташування малюнка.