Як зробити форматування.

Коли потрібно відформатувати жорсткий диск з вже встановленої операційної системи, більшість користувачів в таких випадках поспішають скористатися спеціалізованими програмами. Але далеко не всі знають, що для цього зовсім не обов'язково встановлювати додатковий софт.
Інструкція
1
Включивши комп'ютер, входимо в Windows з правами адміністратора.
2
Заходимо в меню «Пуск». Відкриваємо «Панель управління». У меню, вибираємо пункт «Адміністрування». У вікні, вибираємо «Управління комп'ютером». Переходимо в розділ «Управління дисками».
3
Тепер, вибравши потрібний нам розділ, натискаємо праву кнопку миші, і вибираємо "Форматувати". Підтверджуємо дану дію натисканням на кнопку "OK", і чекаємо закінчення процесу. Форматування виконано.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hspsfgP8h_s
Перед початком використання нового жорсткого диска його необхідно відформатувати, тобто привести у відповідність до стандартів однієї з використовуваних в ОС файлової системи. Ця операція потрібна і для радикальної очистки вже не нового жорсткого диска і для зміни використовуваної файлової системи.
Інструкція
1
Відкрийте провідник Windows. Це можна зробити подвійним клацанням по ярлику «Мій комп'ютер» на робочому столі або натисканням клавіш CTRL і латинської "E" (російської «У»).
2
Знайдіть у провіднику диск, який потрібно відформатувати, і клацніть його правою кнопкою миші. У контекстному меню буде пункт «Форматувати» - виберіть його.
3
Відкриється вікно налаштувань для майбутньої операції зачистки обраного диска . Тут ви можете вказати власне ім'я для диска , розмір секторів (кластерів) і вибрати спосіб форматування: Якщо виставити відмітку у пункту "Швидке (очищення змісту)", то всі дані, збережені тут в даний час, не будуть стерті. При швидкому форматуванні знищується тільки зміст диска , тобто комп'ютер «забуває» що і де лежить на цьому носії, і всі нові файли будуть зберігатися поверх існуючих. В цьому режимі форматування роботи набагато менше, тому процес проходить значно бистрее.Еслі ви поставите позначку в чекбоксі навпроти пункту «Використовувати стиснення», то при подальшому користуванні диском, дані на ньому будуть упаковуватися при збереженні і розпаковуватися при кожному читанні файлу. В результаті ємність диска кілька збільшиться, але й істотно зросте навантаження на процесор.
4
Встановивши потрібні параметри процедури форматування, натисніть кнопку "Почати".
5
Описаним способом ви не зможете відформатувати системний диск свого комп'ютера. Для його очищення потрібно мати можливість завантаження з будь-якого іншого носія (нема з системного диска ). Наприклад, можна створити DOS-дискету, перезавантажиться з неї і запустити форматування з командного рядка, ввівши "format C:" (якщо С - це системний диск). Така дискета теж створюється з використанням команди форматування. Вам треба вставити її в дисковод і призвести описану в попередніх кроках операцію по відношенню до цього дисковода. Різниця повинна бути лише в тому, що у вікні налаштувань операції буде активний самий нижній пункт - «Створення завантажувального диска MS-DOS». Навпроти нього треба поставити галочку.