Як зробити електромагніт.

Електромагніт - це пристрій, через яке для створення магнітного поля проводиться електричний струм. В побуті застосовується повсюдно, наприклад, без нього не обходиться жоден електроприлад. І нехай комусь здається, що зробити електромагніт може лише людина, що володіє солідним багажем знань, насправді все трохи простіше.

Вам знадобиться

мідний дріт, гайка і болт, паперовий скотч, 2 пластикових шайби, ізолента

Інструкція
1

Щоб виготовити саморобний електромагніт, для початку зберіть наступну конструкцію: надіньте пластикові шайби на болт, а між ними, щоб не допустити замикання витків котушки, намотайте на стрижні болта паперовий скотч. Злегка підтягніть це пристосування гайкою, щоб виключити на болті зазор, який теж може призвести до замикання. В результаті вийшов сердечник майбутнього магніту.

2

Закріпіть один кінець дроту на оголеною різьбі болта і поступово переходите до гайці. Той ділянку болта, який не є серцевиною, обмотайте паперовим скотчем. Потім почніть акуратно, один виток до іншого, намотувати мідний дріт на сердечнику.

3

Після виконання першого шару поверніть дріт до найпершого витка. Обмотайте перший шар паперовим скотчем, а потім починайте намотувати другий шар.

4

Повторіть цю операцію кілька разів аж до того моменту, коли буде виконано п'ятий шар. Починаючи з наступного шару, зменшуйте кількість витків, але зберігайте незмінною їх щільність. Зменшення витків необхідно робити від центру сердечника до тієї пластикової шайби, яка знаходиться біля головки болта. Не забувайте після кожного шару обмотувати його паперовим скотчем. В результаті вийде деякий потовщення від центру до голівки.

5

І останній етап - обмотайте останній шар вийшла котушки і верхню шайбу ізоляційною стрічкою.