Як зібрати сечу у новонародженого. Як зібрати ранкову порцію сечі у новонародженої дівчинки.

Народження дитини - це найважливіше, найрадісніше, саме зворушливе подія в житті кожної подружньої пари. З появою малюка на світ у батьків виникає безліч питань по догляду за малюком. Одна з найперших ситуацій, яка, безумовно, спантеличить і маму, і тата, це збір сечі новонародженого для аналізу. Малюки першого року життя ще не вміють контролювати сечовипускання, тому зібрати сечу у них дійсно важкувато.
Інструкція
1
Для аналізів зазвичай необхідно найраніша ранкова сеча, бажано середня порція. Але, оскільки зібрати сечу у новонародженого і так досить проблематично, і взяти середню її порцію практично нереально, для аналізу підійде будь-яка ранкова сеча.
2
Перед тим, як зібрати сечу у новонародженого, слід підмити малюка теплою водичкою з милом. Дівчаток і хлопчиків, природно, необхідно підмивати по-різному. Хлопчикам достатньо гарненько обмити зовнішні статеві органи, а дівчаток слід підмивати у напрямку від статевих органів до попі.
3
Для збору сечі у новонародженої дівчинки слід приготувати тарілку, попередньо ошпарені окропом. Її слід підкласти під попу малишкі.У новонароджених хлопчиків зібрати сечу для аналізу простіше, ніж у дівчаток, тому приготувати можна маленьку скляну баночку від дитячого харчування, також попередньо обшпарену окропом.
4
Сечовипускання у новонароджених відбувається досить-таки часто, тому довго чекати не доведеться. Ніжне погладжування або натиснення теплою рукою нижній частині животика малюка прискорить очікування.
5
Щоб новонароджений малюк скоріше помочився, можна попоить його тепленькою водичкою. При цьому під попою дівчинки напоготові має бути тарілка, а поруч із статевим членом хлопчика баночка.
6
Сечовипускання у новонароджених викликає і дзюрчання води. Тому дуже ефективним буде переливання рідини з одного посуду в інший неподалік від малюка. До речі, процедуру по збору сечі по такому принципу зручно проводити у ванній кімнаті.
7
Зараз в аптеках продаються спеціальні мочесборнікі для збору аналізу сечі у новонароджених дітей. Один такий мочесборнікі являє собою прозорий мішечок з клейким підставою, яка кріпиться до шкіри малюка. Таке сучасне пристосування підходить для збору сечі як у хлопчиків, так і у дівчаток. Незручний спеціальний мочесборнікі для малюків тим, що карапузи часто примудряються його від себе отлепить. Щоб не допустити такого, поверх мішечка слід надіти підгузник.
Зверніть увагу
Перед взяттям сечі, малюків не можна підмивати антисептичними розчинами. Це може приховати існуючі воспаленія.Ні в якому разі не можна збирати сечу у новонародженого способом вичавлювання памперса, пелюшки або ваткі.Также не варто збирати сечу для аналізу в нестерильний горщик, а потім переливати її в баночку.Не рекомендується тримати зібрану для аналізу сечу в теплом приміщенні довгий час, щоб не допустити її розкладання.