Як зробити сир в домашніх умовах. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Сир включається в раціон людини вже через кілька місяців його життя, він корисний всім. Цей продукт ми вживаємо сам по собі і в складі багатьох інших страв. Його отримання засноване на виділенні з молока його цінних складових. Це справжня комора білка, незамінних амінокислот, вітамінів і молочного жиру. Сир можна зробити в домашніх умовах з будь-якого молока, але з некип'яченого молока, взятого з-під корови, він особливо смачний. Для цього нам треба буде купити трилітровий балон молока на ринку.
Інструкція
1
Поставте балон з молоком в тепле місце, до печі або батареї опалення - з нього повинна вийти кисляк. Для того, щоб процес пішов швидше, киньте в молоко шматочок чорного житнього хліба. В літній час сквашуватися молоко буде добу, а взимку - дня три - чотири. В процесі скисання молоко не можна перемішувати. Коли кисле готова, бульбашки повітря, що піднімаються наверх, залишатимуть за собою незатягівающіеся борозенки.
2
Акуратно зніміть верхній шар вершків, в якісному молоці його товщина досягає не менше чверті висоти балона. Залишилася кисляк викладіть в каструлю. Кисляк із сільського молока не виливається - її можна викласти тільки ложкою.
3
Поставте каструлю на повільний вогонь. Кисляк ні в якому разі не можна кип'ятити. Для того щоб верхні і нижні шари рівномірно нагрівалися, їх можна злегка перемішати, почерпивая масу ложкою знизу вгору. Як тільки стінки каструлі нагріються до 60-70С, тобто стануть гарячими на дотик, вимкніть вогонь. Залиште каструлю стояти під кришкою на ніч або годин на шість.
4
Застелите друшляк марлею і злийте в неї кисляк, яка до цього часу вже розшарується на сироватку і сир. Марлю загорніть кульочки і повісьте стікати, підставивши під неї миску. Після того, як з сиру перестане витікати сироватка, він готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=krnF4WeeS0A