Як пов'язати зайця.

Зайчишка - персонаж багатьох народних казок. І в улюблених дитячих мультиках він теж з'являється регулярно. Дитині буде дуже приємно, якщо улюблений казковий герой раптом виявиться поруч. З ним можна пограти, поставити нескладну сценку і взагалі він - жедланний гість в дитячому куточку.
Вам знадобиться
  • 200 г бавовняної пряжі середньої товщини
  • гачок №2
  • трохи пряжі рожевого, червоного, блакитного і чорного кольорів для мордочки
  • пряжа або такни для одягу .
  • параплена для вух
Інструкція
1
Зайця почніть в'язати з тулуба. Для цього наберіть ланцюжок з 5 повітряних петель, замкніть її в коло і зв'яжіть денце. Для початку пов'яжіть в кільце 10 стовпчиків без накиду. Денце являє собою плоский коло розміром в 9-10 рядів стовпчиками без накиду. Для того, щоб коло вийшло плоским, по другому ряду додайте через кожні 5 петель по одному стовпчику. У наступних рядах робіть те ж саме. Провязав плоский круг, в'яжіть ще 20-25 рядів стовпчиками без накиду без додавання петель. Після цього зменшіть петлі, провязав через кожні п'ять стовпчиків по два разом. Зробіть так і по наступному колу. Залиште 10-12 стовпчиків на шию. Зв'яжіть 5 рядів без прібавленіяпетель. Обірвіть нитка, затягніть петлю, набийте тулуб синтепоном.
2
Зв'яжіть голову. Її зручніше в'язати зверху. Наберіть ланцюжок з 10 повітряних петель. Перший ряд пров'яжіть стовпчиками без накиду в кожну петлю ланцюжка. Чи не перевертаючи роботу, пров'яжіть 3 столюіка без накиду в останній стовпчик попереднього ряду, потім, точно також перебував збоку стовпчики, пров'яжіть такий же ряд по інший бік ланцюжка. Відзначте бічні лінії вузликами іншого кольору. Зв'яжіть 20 рядів, додаючи по боковим сторонам по два стовпчики на передній і задній половинці голови через ряд. Після цього зменшуйте по 2 стовпчики з боків в кожному ряду до того моменту, поки у вас не залишиться стільки ж петель, скільки на шиї. Чи не обриваючи нитки, набийте голову синтепоном. Прив'яжіть голову до шиї, роблячи напівстовпчик одночасно в стовпчики голови і шеі.Із чорної, блакитний та білої пряжі зв'яжіть два однакових кола - глаза.Із чорної пряжі зв'яжіть трикутник - нос.Прівяжіте ці деталі до голови. Рот, брови і вії вишийте.
3
Вуха починайте в'язати зверху. Зв'яжіть ланцюжок з 5 повітряних петель. Починайте в'язати вуха точно так само, як і голову, не замикаючи ланцюжок в кільце. Спочатку зробіть по 3 стовпчика в останній стовпчик ланцюжка, потім стовпчики без накиду. Точно так же пров'яжіть ще один ряд. Помітьте бічні лінії і в'яжіть, додаючи по два стовпчики з боків через кожні 4 ряди. Провязав таким чином 12 рядів, зв'яжіть ще кілька рядів без додавання і починайте плавно збавляти петлі. Для цього пров'язуйте по 2 стовпчики з боків через кожні 4 ряди. Обірвіть ніт і затягніть петлю. Зв'яжіть друге ухо.Разрежьте параплена за формою вух. Прошийте його через край тролстимі нитками. Вставте каркаси у вуха. Прив'яжіть вуха до голови, прихоплюючи гачком одночасно стовпчики голови, стовпчики вуха і нитки, якими прошитий каркас. Пров'яжіть так з двох сторін вуха.
4
Передні лапи почніть в'язати знизу. Початок в'язання точно таке ж, як у голови і вух. Зв'яжіть ланцюжок з 6 петель, пров'яжіть 3 стовпчики без накиду в останній стовпчик попереднього ряду, зв'яжіть ряд стовпчиками без накиду. Те ж саме зробіть в наступному ряду. Пров'яжіть п'ять рядів без додавання петель, потім зробіть відстовбурчений великий палець. Для цього з одного боку руки пров'яжіть ланцюжок з 10 повітряних петель. Зв'яжіть 5-6 рядів без пібавленія і убавленія петель. Потім зменшіть петлі великого пальця, провязав стобік з однією і другоі сторорни разом. В'яжіть по колу, плавно збавляючи стовпчики з боків через 2 ряди. Дов'язати до зап'ястя, набийте долоню синтепоном. Далі в'яжіть по колу стовпчиками без накиду до плеча. Набейте верхню частину лапи синтепоном і прив'яжіть лапу до тулуба. Зв'яжіть другу лапу.
5
Зв'яжіть два плоских овалу для ступень. Починайте їх в'язати з ланцюжка з 7 петель. В останній стовпчик ланцюжка пров'яжіть 5 стовпчиків без накиду, зв'яжіть весь ряд такими стовпчиками. Чи не перевертаючи роботу, знову зв'яжіть 5 стовпчиків в останній стовпчик попереднього ряду і далі продовжуйте в'язати по колу, рівномірно додаючи стовпчики через кожні 5. Зв'язавши таким чином овал необхідної величини, точно так же зменшуйте петлі, пров'язуючи по 2 стовпчики через кожні 5. Залиште отвір для верхньої частини ноги. Набейте ступню синтепоном. В'яжіть верхню частину ноги до потрібної довжини. Набейте її синтепоном і прив'яжіть до тулуба точно так само, як ви прив'язували передні лапи. Зв'яжіть другу ногу.
6
Зробіть з ниток помпон і пришити його в якості хвоста. Зшийте або зв'яжіть зайцю одяг.
Зверніть увагу
Щоб голова краще трималася, вставте в неї паперовий футляр від градусніка.Вместо параплена у вуха можна вставити щільний картон або каркас з проволокі.Не забудьте, що долоні повинні бути симетричними.
Корисна порада
параплена можна купити в будівельному або господарському магазині, де продаються товари для ванной.Уші можна зробити одноколірними, а можна внутрішню частину зв'язати рожевою або кремовою. При переході від кольору до кольору нитка не обривається, а прокладається за попереднім ряду - тоді новий ряд її закриє. Мордочку можна зробити зі шматочків різнобарвної тканини або шкіри.