Як зв'язати туніку спицями. пов'язати модну туніку спицями.

Цей античний наряд знайшов у наш час нове життя. І нехитро. Туніка - прекрасне доповнення до брючному костюму. Її можна носити і окремо, особливо тим, хто може собі дозволити міні. Довгі й короткі, з рукавами і без, з ажурним малюнком і гладкі, вовняні та бавовняні - різноманітність фасонів і матеріалів зроблять ваш наряд єдиним і неповторним.
Вам знадобиться
  • 400 г бавовняних ниток «ірис» або вовняної пряжі такої ж товщини
  • набір з 5 спиць №1,5
  • прямі або кругові спиці №2 і 1,5
Інструкція
1
Просту туніку в'яжуть панчішної в'язкою. Зніміть мірки - полуобхват стегон, напівобхват грудей, обхват горловини. Зробіть 2 зразка - гумки і панчішної вязкі.Начінайте в'язати з нижньої частини переду. Наберіть потрібну кількість петель на прямі або кругові спиці і пров'яжіть 5 см гумкою 1х1. Перейдіть на спиці №2 і в'яжіть панчішної в'язкою до талії, не додаючи і не збавляючи петель.
2
Знову перейдіть на більш тонкі спиці і пров'яжіть пояс гумкою 2х2 см. Далі знову в'яжіть спицями №2 до пройми. В кінці лицьового ряду додайте петлі на один рукав, потім в кінці виворітного - на іншій. Продовжуйте в'язати панчішної в'язкою до горловини.
3
Для вив'язування горловини знайдіть середину роботи. Помітьте її вузликом іншого кольору. Петлі однієї половини зніміть на додаткову нитку. На іншій половині в'язання закрийте петлі горловини і продовжуйте в'язати плече.
4
Пров'яжіть панчішної в'язкою 3 см, позначте лінію плеча ниткою іншого кольору. Пров'яжіть ще 2 см на паросток спинки, потім зніміть всі петлі на додаткову нитку і поверніться до залишеної на додаткової нитки половині переду. Аналогічно зв'яжіть друге плече і другу частину горловини. Провязав останній ряд плеча, наберіть стільки петель, скільки ви закривали на горловину. Обірвіть нитка, якою в'язали одну з поличок, з'єднайте дві частини спинки і далі в'яжіть панчішної в'язкою.
5
Дов'язати до лінії пройми, закрийте петлі рукавів. Робіть це на початку лицьового ряду і на початку наступного виворітного. Продовжуйте в'язати спинку до талії. На лінії талії перейдіть на більш тонкі спиці, як ви це робили при в'язанні переду, і пров'яжіть гумкою 5 см. Після цього спицями №2,5 знову в'яжіть панчішної в'язкою, а в кінці - гумкою на більш тонких спицях. Закрийте петлі.
6
Сшейте бокові шви. Наберіть петлі рукава на кругові спиці №1,5 або на п'ять спиць і пров'яжіть гумкою 3-4 см. Точно так само зробіть гумку і по низу другого рукава.
7
Для коміра наберіть на тонкі кругові спиці або на п'ять спиць петлі горловини і пров'яжіть по колу гумкою 10-12 см.
Зверніть увагу
Якщо ви впевнено в'яжете круговими спицями на волосіні - комір можна зв'язати і ними. Слідкуйте тільки, щоб петлі, між якими ви витягуєте лісочку, не були надто розтягнутими. Виріб, пов'язане панчішної в'язкою, можна відпарити. Гумку відпарювати не варто - вона втратить рельєфність. У кожному разі туніку потрібно випрати і розкласти для просушування на простирадло.
Корисна порада
При переході від нижньої гумки до панчішної в'язці петель додавати не потрібно - розширення вийде за рахунок в'язання більш товстими спицями. При в'язанні горловини не обов'язково знімати петлі на додаткову спицю. Можна в'язати одночасно обидва плеча від двох клубків. Слідкуйте тільки, щоб нитки не плуталися. Щоб нитки при в'язанні від двох клубків не плуталися, візьміть два дитячих відерця і покладіть в кожній по клубку. Для горловини набирайте по 2 петлі з кожної закритої петлі, для рукавів - по одній петлі з кожної закритою.
Туніки полюбилися безлічі прекрасних дам з-за зручності і універсальності. Такі моделі можна носити щодня, а найошатніший варіанти прикрасять будь-яку вечірку. Майбутнім мамам рекомендується пов'язати туніку спицями простого вільного крою, щоб одяг на сковувала рухів і дозволяла почувати себе надзвичайно комфортно, а в той же час - сучасно.
Вам знадобиться
  • для розміру 40-41:
  • - 200 г гладкою однотонної смесовой пряжі з акрилом;
  • - 200 г оригінальних фантазійних ниток (наприклад, мохер з металликом);
  • - прямі спиці №№ 3 і 6;
  • - гачок №5.
Інструкція
1
Наберіть на прямі спиці №3 з гладкої однотонної пряжі 134 петлі і виконайте 6 рядів еластичною гумкою, чергуючи по парі виворітних і лицьових петель (2х2). Готовий нижній край спинки майбутньої в'язаній туніки.
2
Перейдіть на лицьову гладь. Зв'яжіть прямими і зворотними рядами полотно заввишки 28 см (без урахування гумки низу). Далі працюйте спицями більшого діаметра фантазійної пряжею. У першому ряду пров'язуйте спільно по 3 петлі, не включаючи крайових (кромочних). Всього їх у вас повинно залишитися 46.
3
Виконайте полотно з фантазійної нитки висотою 14 см, при цьому в 10-му ряду зробіть прибавки, щоб всього на спиці виявилося 48 нитяних дужок. Щоб сформувати пройму, здійснюйте такі убавкі: раз закрийте одразу 3 петлі, пару раз - по 1. Коли від початку виконання пройми вийде полотно 18 см заввишки, а на спиці виявиться 38 петель, завершите ряд.
4
В'яжіть перед туніки, взявши за зразок готову спинку, до горлечка. Провязав від початку пройми полотно 3 см заввишки, закривайте петлі: 6 центральних; раз приберіть по парі петель і 5 разів - по одній. Решта нитяні дужки (лінія плечей) закрийте за допомогою гачка.
5
Візьміть спиці №3 і наберіть на них 90 петель з однотонної пряжі, після чого пров'яжіть гумкою 2х2 манжету для рукава такої ж висоти, що й еластичний край спинки і переду туніки. Зробіть полотно в 28 см лицьовій гладдю.
6
Переходьте на фантазійну пряжу і спиці №6. У першому ряду зробіть убавкі, провязав по 3 петлі спільно (крайові не рахуються). Повинна залишитися 31 петля. Виконайте в'язання 17 см заввишки, при цьому формуйте клин рукава: у кожному десятому ряду з протилежних країв додавайте пару раз по петлі.
7
Формуйте оката рукавів таким чином: зменшіть раз відразу 3 нитяні дужки, потім ще 8 разів по одній. Коли у вас на спиці буде 13 петель, завершуйте в'язання деталей. Вам залишиться тільки зібрати їх: зшити плечові лінії, боки і рукава вироби. Горлечко рекомендується обв'язати гладкою пряжею гачком стовпчиками без накиду.
Зверніть увагу
Пряжа для в'язання туніки для вагітної повинна містити якомога менше хімічних барвників і синтетичних добавок, якщо жінка схильна до алергічних реакцій. Завжди уважно читайте інформацію про склад ниток на упаковці.
Корисна порада
Щоб майбутня мама виглядала стильно й елегантно, акуратно використовуйте додаткові декоративні елементи. Ті з них, що розташовані в області живота і грудей, не повинні бути грубими і виготовленими з щільних матеріалів.