Як зв'язати мітенки.

Мітенки просто незамінні, якщо вам часто доводиться працювати на морозі з апаратурою. Рукавички в цьому випадку надіти не можна, оскільки потрібно, щоб пальці були вільні. Але мітенки можуть стати і прикрасою жіночого вбрання - наприклад, в ситуаціях, коли з етикету потрібні рукавички, а надіти їх незручно.
Вам знадобиться
  • 100 - 120г вовняної пряжі середньої товщини
  • набір з 5 спиць №2
Інструкція
1
Мітенки в'яжіть на п'яти спицях. Спочатку виміряйте окружність зап'ястя і довжину гумки. Зв'яжіть зразок гумки 2х2 і розрахований кількість петель. Воно має ділитися на 4.Наберіте потрібну кількість петель на дві складені разом спиці. Вийміть одну спицю, переверніть роботу і пров'яжіть один ряд лицьовими петлями. З'єднайте в'язання в коло і позначте початок ряду вузликом іншого кольору. Це буде перша спиця.
2
Пров'яжіть гумкою 2х2 10-12 сантиметрів - в залежності від того, якої довжини мітенки ви хочете. Закінчивши гумку, перейдіть на панчішну в'язку. Зв'яжіть 4-5 рядів без додавання петель. Додайте петлі, зробивши через кожні 5 петель зворотний накид. Зробіть ще кілька рядів панчішної в'язкою.
3
Зробіть отвір для великого пальця. Для цього зніміть на шпильку половину петель, находжящіхся на першій спиці (початок в'язання ви позначали вузликом). У наступному ряду наберіть стільки ж петель над знятими і продовжуйте в'язати панчішної в'язкою до початку мізинця.
4
Мітенки можуть в'язатися і як рукавички без пальців, і як рукавиці. Якщо ви в'яжете з як рукавиці - пров'яжіть ще по колу повністю пальців і ще 2-3 см, після чого закрийте петлі. Следующии три кроку можете пропустіть.Еслі ви в'яжете як рукавички - довяжіте до мізинця. Додайте ще 2-3 петлі на перемичку з безіменним пальцем і зніміть петлі мізинця на шпильку.
5
Підстава безіменного пальця знаходиться трохи вище основи мізинця. Розділіть петлі верхньої та нижньої половинок рукавички на три і позначте місця перемичок нитками іншого кольору. Пров'яжіть ще пару кіл лицьовій гладдю, включивши в ряд і петлі перемички між мізинцем і безіменним. Зніміть петлі, призначені для безіменного пальця, на шпильку наберіть 2-3 петлі для перемички між безіменним і середнім пальцями. Пров'яжіть ще одне коло. Зніміть петлі для середнього пальця на шпильку. Наберіть 2-3 петлі для перемички з вказівним пальцем.
6
Розділіть петлі для вказівного пальця плюс петлі з перемички з середнім на 3 спиці і пров'яжіть по колу 2-3 см. Закрийте петлі.
7
Наберіть на 3 спиці петлі для середнього пальця плюс петлі з перемички з вказівним і безіменним пальцями і також пров'яжіть 2-3 см. Безіменний палець і мізинець в'яжуть аналогічно.
8
Поверніться до отвору для великого пальця. Зніміть петлі з шпильки, доберіть необхідну кількість петель з верзнего краю отвору. Розподіліть в'язання на 4 спиці і пров'яжіть 2-3 см. Закрийте петлі.
Зверніть увагу
Якщо кількість петель не ділиться на 4 - округлятимете його в меншу сторону. Панчішна в'язка круговими спицями в'яжеться тільки лицьовими петлями.
Корисна порада
Другу мітенки в'яжуть симетрично. Якщо на правій мітенки великий палець знаходиться на першій спиці, то на лівій він перебуватиме на третій. Мітенки можна в'язати будь в'язкою, в тому числі ажурними або жакардовим візерунками - все залежить від призначення. Можна обшити мітенки шкірою по долоні.