Як побудувати висоту трикутника.

Заввишки трикутника називається пряма, опущена з однієї з його вершин, перпендикулярно на пряму, що містить сторону трикутника , протилежну цій вершині трикутника . Кожен трикутник має три висоти.
Інструкція
1
Для того, щоб побудувати висоту остроугольного трикутника , проведіть з його вершини пряму, перпендикулярну протилежні стороні. Відрізок, що з'єднує точку перетину перпендикулярних прямих і вершину, і буде вершиною трикутника , опущеної з заданої висоти. При цьому всі три висоти остроугольного трикутника повинні лежати всередині трикутника .
2
У разі тупоугольного трикутника , для того, щоб побудувати висоти, опущені з двох його гострих кутів, необхідно продовжити прямі, містять сторони, прилеглі до тупого кутку. Висота, опущена з гострого кута тупоугольного трикутника , лежить на продовженні противолежащей вершині боку, за межами трикутника .
3
Якщо один з кутів трикутника прямий, то сторони трикутника , прилеглі до прямого кута (катети) вже є його висотами (збігаються з висотами трикутника ). Третя висота прямокутного трикутника , проведена до його гіпотенузі, лежить всередині меж сторін трикутника .
4
Для того щоб побудувати висоту будь-якого трикутника візьміть циркуль і накресліть окружності з двох його вершин, радіусом, рівним прилеглої стороні трикутника . Окружності буду мати дві точки перетину, з'єднавши які, ви отримаєте пряму, що містить висоту трикутника , проведену до його третій вершині.
Корисна порада
Все три прямі, що містять висоти будь-якого трикутника мають спільну точку - точку перетину. Дана точка називається ортоцентром трикутника. В гострокутна трикутнику ортоцентр знаходиться всередині трикутника і лежить на відрізках, які є висотами трикутника. У прямокутному трикутнику ортоцентром трикутника є одна з його вершин - вершина прямого кута трикутника. В тупоугольного трикутнику точка перетину його висот лежить за межами трикутника, поза відрізків, що з'єднують відповідні вершини трикутників з точками перетину висоти трикутника і прямої містить його протилежну сторону.