Як зробити бороду гнома.

Борода - обов'язкова деталь костюма гнома . Іноді, звичайно, роблять і костюм без бороди, але тоді гном стає не схожий сам на себе. Борода ж додає його образу закінченість. Бороду можна зробити різними способами, але цікавіше все вона буде виглядати, якщо її зв'язати бахромою.
Вам знадобиться
  • Борода гнома
  • моток синтетичного шпагату білого, рудого або чорного кольору
  • гачок №2
  • резинка або тасьма
Інструкція
1
Бороду починайте в'язати зверху. Для цього виміряйте особу дитини та зв'яжіть ланцюжок з повітряних петель потрібної довжини. Переверніть роботу, візьміть шматок тасьми і пров'яжіть наступний ряд стовпчиками без накиду, прикріплюючи тасьму до в'язання. Для цього в міру в'язання прокладайте тасьму на стовпчики попереднього ряду. Дов'язати до кінця ряду, переверніть роботу.
2
В'яжіть стовпчиками кілька рядів без додавання і збавляння петель. Все залежить від того, якої форми і довжини бороду ви обрали. Якщо борода коротка і широка, досить буде зв'язати 15-20 рядів. Після цього почніть збавляти петлі, просто не довязивая в кожному ряду по 5-7 стовпчиків. Якщо борода довга і вузька, то, провязав 25-30 рядів, зменшуйте петлі наступним чином. З початку ряду пров'яжіть 2 стовпчики з накидом, потім 2 стовпчики разом, і так в'яжіть до кінця ряду. Зменшуйте петлі до тих пір, поки не залишиться 5 стовпчиків.
3
Бахрому починайте в'язати знизу. У кожен стовпчик пров'язуйте по 1 петлі. Парні ряди пров'язуйте напівстовпчиками. Петлі наступного ряду акуратно укладайте на петлі попереднього. Таким чином в'яжіть до того місця, де борода з'єднується з тасьмою. Провязав останній ряд, обірвіть нитку, затягніть вузлик і заправте нитку між стовпчиками.
Зверніть увагу
Бахрому найзручніше в'язати по лінійці - тоді петлі вийдуть ровнимі.То, що край при в'язанні основи короткою і широкою бороди виходить нерівним - не біда. Адже основа зверху буде закрита бахромою.
Корисна порада
Замість шпагату можна взяти бавовняні нитки відповідної товщини - наприклад, гарус.Бороду можна зробити на гумці або тасьми із зав'язками, а можна пришити до шапочці.