Як зробити озеро на присадибній ділянці. Як зробити велике озеро.

На присадибній ділянці можна створити озеро, яке буде виглядати як природна водойма на загальному тлі ландшафтного дизайну.

Місце розташування озера Для початку потрібно вибрати місце для озера. Дерева і чагарники, які ростуть на ділянці, повинні знаходитися в північній частині штучної водойми. Таке розташування захистить озеро від поривів холодного вітру, але при цьому не стане перешкодою для сонячних лучей.Еслі зробити озеро неоднорідною форми, з яскраво вираженими звивистими границями берегів, воно буде виглядати як водойма природного походження. При достатній площі земельної ділянки в центрі озера можна зробити невеликий зелений острів. Окрасою домашнього ставка можуть стати лілії та інші декоративні рослини, які виростають у воді. У прибережній зоні імітацію озерних заростей створять ірис, папороть або аїр.

Як правильно обладнати дно і стіни озера

На відведеному під водойму ділянці необхідно зняти весь родючий шар грунту і ретельно видалити будь-які рослинні залишки. Форма котловану може бути довільною, але стінки повинні бути наклоннимі.Дно і стінки майбутнього водойми необхідно облицювати водостійкими матеріалами. Для цих цілей добре використовувати ретельно перемішану глину. Розчин потрібно нанести на поверхні в один шар, дати йому деякий час підсохнути. Потім накрити глиняні стіни і дно водонепроникною плівкою. Бажано використовувати міцний поліетилен, який не пропускає світло і, отже, гарантує, що насіння, що залишилися в грунті, не дадуть нові пагони. Якщо поверх водонепроникного поліетилену настелити ще один глиняний шар, штучний ставок прослужить вдвічі довше. Край плівки слід акуратно обрізати, залишивши на припуск по десять сантиметрів з кожного боку. Кромку можна присипати землею або викласти камнямі.Готовое дно озера можна урізноманітнити морською галькою, різнобарвним щебенем або камінням.

Як зробити озеро з чистою водою

Щоб зробити озеро, а не болото, необхідна проточна вода. Для цього штучна водойма обладнується сточно-припливної системою водопостачання. Це значить, що труба, яка забезпечує подачу води, повідомляється з центральним водопроводом, а спускається через каналізаційну трубу в вигрібну яму або систему каналізації. Здійснюється скидання води відкриттям засувки або зливного отвору. Заміну води в водоймі потрібно виробляти регулярно - у міру необхідності.