Як пов'язати костюм.

Елегантний в'язаний костюм виручить завжди. Складається він з двох предметів спідниці і жакета. Його можна надіти на ділову зустріч і просто в прохолодний літній день. Замість блузки можна надіти майку-топ, також пов'язану гачком.
Вам знадобиться
  • - бавовняний гарус або напіввовняна пряжа відповідної товщини
  • - гачок №2
Інструкція
1
Жакет почніть в'язати знизу. В'яжеться він з окремих квадратиків, які скріплюються в процессе.Для зразка квадрата зв'яжіть ланцюжок з 9 повітряних петель і замкніть її в кольцо.1 ряд. 2 петлі початку і 19 стовпчиків без накиду в кільце. Замкніть ряд полстолбіком.2 ряд. 3 повітряні петлі початку, 3 стовпчики з накидом, 1 повітряна петля, 2 стовпчики з накидом, в наступний стовпчик попереднього ряду зв'язати 1 стовпчик з накидом, 7 повітряних петель і ще один стовпчик в цю ж петлю. Від знака * повторити малюнок 3 рази. Ряд закінчити, провязав 2 стовпчики з накидом, 1 повітряна петля, 3 стовпчики з накидом, 7 повітряних петель. Нитка обірвіть і вплетіть в стовпчики.
2
Розрахуйте число квадратиків по ширині і висоті кожної деталі. Починаючи з другого квадратика, кожен приєднуйте до попереднім в ланцюжка повітряних петель посередині боку полстолбіком. Починайте в'язати знизу спинки. В'яжіть спинку прямо, без додавання петель, до лінії пройми. Потім прив'яжіть потрібну кількість квадратиків на рукава і в'яжіть так до горловини. Для горловини знайдіть середину роботи, позначте її кольоровою ниткою з обох сторін і в'яжіть одну сторону. Прикріплюйте нові квадратики тільки на рукава, залишивши вільної лінію горловини. Таким чином пров'яжіть 8 см. Далі починається поличка, тобто необхідно прив'язати стільки квадратиків, скількох їх було на спинці перед вив'язування горловини. Провязав так до лінії пройми, перестаньте прикріплювати квадратики на рукава, а в'яжіть тільки поличку до лінії низу. Закінчивши останній ряд, обірвіть нитку і поверніться до другої половини вироби. Другий рукав і другу половину полички в'яжіть аналогічно.Жакет отпарьте і обв'яжіть низ, полички, горловину і рукава стовпчиками з накидом. Наберіть потрібну кількість петель і в'яжіть малюнком №1 до пахви. Додайте повітряні петлі по довжині рукава і продовжуйте в'язати таким же чином до горловини. Дов'язати до горловини, розділіть в'язання навпіл і відзначте середину ниткою іншого кольору. Відкладіть від середини відрізки, рівні чверті обсягу горловини, і теж відзначте їх вузликами. Дійшовши від початку ряду до першого вузлика, переверніть в'язання і в'яжіть перше плече. Провязав 6 рядів, наберіть в ту сторону, де у вас залишився центр, стільки ж петель, скільки на спинці від місця початку рукава до середини, плюс 10 петель на застібку. Продовжуйте в'язати до точки з'єднання рукава. Переверніть в'язання і в'яжіть поличку до лінії низу. Обірвіть нитка, затягніть петлю і поверніться до другої половини горловини. Другий рукав і друга поличка в'яжуться аналогічно. Закрийте бічні лінії, пров'язуючи стовпчик без накиду в стовпчики полички і спинки одночасно. Пришийте пуговіци.Ніз, рукава і горловину жакета обв'яжіть мереживом по схемі.
3
Спідницю почніть в'язати з пояса. Для пояса наберіть ланцюжок з 20 повітряних петель, пояс в'яжіть стовпчиками без накиду на потрібну довжину. Не закриваючи останню петлю, зробіть пояс подвійним. Для цього провязивате разом стовпчики одного та іншого краю. Дов'язати до іншого кінця пояса, замкніть в'язання в кільце. Далі в'яжіть стовпчиками без накиду, додаючи через кожні п'ять рядів рівномірно по 20 столбіков.Вяжіте так до низу спідниці. Низ оброблений мереживом по схемі.
4
Почніть в'язати з майки. Зробіть розрахунок, наберіть ланцюжок з потрібної кількості повітряних петель і замкніть її в коло. Основна в'язка майки -столбікі без накиду. Почніть в'язати знизу. В'яжіть стовпчиками без накиду до пахв. Намітьте місця для бретелей. Для в'язання бретельки наберіть з стовпчиків попереднього ряду 6 петель, переверніть роботу і зв'яжіть ряд стовпчиками без накиду. В'яжіть таки чином до потрібної довжини, після чого прив'яжіть бретельку з іншого боку майки стовпчиками без накиду в стовпчики попереднього ряду. Точно так же зробіть другу бретельку.
Зверніть увагу
Для того, щоб в'язання було рівним, рекомендується зробити лекала деталей. Вони являють собою прямокутники. В процесі в'язання краще по ним звірятися, щоб не було перекосу.
Корисна порада
В пояс можна вставити широку резінку.Такой костюм можна пов'язати і з вовни, але тоді малюнок буде не таким рельєфним.