Як зшити шапку вушанку. Як зробити прикраси для дитячої шапки.

Знаменита російська шапка-вушанка - незамінна річ для суворих російських зим, в ній не страшний ні мороз, ні вітер. Крім того, це ще й дуже модна річ, такі шапки в'яжуть, шиють з хутра та інших матеріалів. Ми розповімо, як зшити шапку- вушанку самому.
Вам знадобиться
  • Папір для викрійок,
  • Сантиметр,
  • Матеріал для шапки 0,5 м,
  • Підкладочний матеріал - штучне хутро - 0,5 м.
Інструкція
1
Виміряйте обхват голови і намалюйте на папері для викрійок коло радіусом в чверть від виміряної величини. Зігніть його навпіл, розріжте по лінії згину. Відступивши на 1 см по колу, закруглите лінію зрізу. Зробіть дві симетричні виточки зверху шириною 2 см і глибиною 4 см.
2
Накресліть прямокутник зі сторонами 12 і 18 см, одну з коротких сторін обріжте по окружності. Це будуть вуха нашої шапки.
3
Від виміряного обсягу голови відніміть 24 см (ширина вух), поділіть що залишилася величину навпіл і намалюйте два прямокутника такої довжини з висотою 10 см. Один з прямокутників - це задня частина шапки. У другого прямокутника, поклавши його вздовж, зріжте два верхніх куточка по окружності - це буде козирок.
4
Викройте деталі з основного матеріалу - ковпачок і вуха по 2 деталі, козирок і задню частину - по одній. Ширина відступу від краю викрійки 0,8 см. З підкладкового матеріалу викрийте така ж кількість деталей, обрізаючи матеріал точно по викрійці. Деталі з підкладкової тканини повинні бути менше за розміром, ніж деталі з основної тканини.
5
Сшейте між собою вуха і задню частину з основного і підкладкового матеріалу, а потім зшийте їх між собою по краю.
6
Зробіть виточки і зшийте ковпачок з основної і підкладкової тканини, залишивши на підкладкової здебільшого не застроченную лінію між виточками. Зшийте деталі козирка з основної і підкладкової тканини.
7
З'єднайте ковпачок по бічних швах, на виворітного стороні відзначте точки, які перебуватимуть на середині чола і потилиці. Складіть навпіл задню частину з вухами і пришити її до ковпачку, починаючи від середини потилиці, в обидві сторони, щоб було симетрично. Відзначивши середину козирка, пришийте його також в обидві сторони від точки, яка відзначає середину лоба.
8
Пришийте ковпачок з підкладкової тканини до задньої частини з вухами і козирка, виверніть шапку через залишене в підкладкової тканини отвір, зашейте його. Ваша шапка готова.
Всім відома непорушна істина про те, що жінка любить вухами. Тому, милі дами, давайте будемо берегти і закривати наші вуха не будемо піддаватися спокусам показати себе у всій красі на весняному сонечку. Березневі вітру сири і холодні. А такий предмет гардероба, як шапка-вушанка, і вуха зігріє, і красу підкреслить.
Вам знадобиться
  • - ножиці
  • - аркуш паперу
  • - сантиметрова стрічка
  • - мілкий або олівець
  • - нитки
Інструкція
1
Виберіть тканину. Чим оригінальніше і абстрактніше вийде візерунок на шапочці, тим більше чарівною і унікальною будете виглядати ви. Однак, не забудьте про те, що все таки основна наша мета зберегти в теплі наші вушка, тому тканина виберіть все-таки досить щільну, але не дуже товсту.
2
смерьте сантиметровою стрічкою окружність вашої голови, розділіть вийшла довжину на 6 (якщо ваша шапочка буде шестиклинка). Виміряйте висоту-глибину передбачуваної шапочки.
3
На аркуші паперу відкладіть відрізок, рівний ширині 1 клина, від середини відрізка проведіть перпендикулярну ліню рівну висоті вашої шапочки.
4
З'єднайте вершину з основою. У вас має вийти трикутник. Зробіть бічні сторони більш опуклими. Це потрібно для того, щоб шапочка не стирчала на голові, а прилягала по формі.
5
Накладіть викрійку на виворітну сторону підготовленої тканини, обведіть. Зробіть припуски на шви - від 1 до 1,5 см. Виріжте по малюнку клин. Подібним же чином накресліть і виріжте і решта 5 клинів.
6
Розкладіть вирізані з тканини клини попарно і зшийте їх, згорнувши лицьовими сторонами один до одного.
7
Змітайте між собою отримані 3 деталі. Все вершини повинні збігатися в 1 точці. Слідкуйте, щоб виріб не вийшло кривим.
8
Приміряйте вийшла шапочку. На даному етапі усуньте всі нерівності, кривизну. Якщо шапочка трохи туговато, залиште трохи менше місця на шов, змініть ширину намітки. Прошийте всі шви на машинці.
9
Намалюйте викрійку вушок. Для цього знову скористайтеся сантиметровою стрічкою, аркушем паперу і олівцем. Виріжте по шаблону 4 частини вушок і зшийте попарно між собою. Якщо будете використовувати зав'язку, то між лицьовими частинами вушок покладіть тесемочкі або шнурок, так щоб кінчик було видно. Прошийте шви, виверніть деталі на лицьову сторону.
10
Приметайте вушка до внутрішньої частини шапочки. По шаблону клина викрийте (на 0,5 см. Уже) і зшийте подклад для вашої вушанки. Акуратно приметайте, а потім пристрочите на машинці.