Як встановити ванну. Як встановити правильно ванну.

Споживачі набувають сантехніку на тривалий час. При цьому термін її експлуатації багато в чому залежить від того, наскільки правильно і акуратно вона встановлена. Щоб правильно встановити ванну, можна звернутися до професіоналів. Але якщо такої можливості немає, необхідні роботи доведеться виконати власними силами.

В якій послідовності встановити ванну Перш, ніж самостійно встановити ванну, необхідно демонтувати стару. Після цього монтуються всі елементи стоку, а потім вже проводиться установка ванної. Перед установкою нової ванни бажано провести заміну каналізаційної системи. Адже в разі протікання зношених чавунних труб ймовірність демонтажу ванній велика. За технічними і експлуатаційними характеристиками пластикові труби практичніше металліческіх.Прі монтажі стоків (сифон, з'єднувальні патрубки і переходи) особливу увагу слід звернути на надійність стикування всіх елементів - щоб уникнути протікання. Тому розміри вхідних отворів комплектуючих слід перевірити ще в магазині. При кріпленні сифона необхідно звернути увагу на перелив, бо при заміні старого сифона новий може не підійти по яких-небудь параметрами.

Як правильно встановити ванну

Краще купувати ванну на ніжках, що значно спростить процес її установки і кріплення. Регульовані ніжки поставляються в комплекті з більшістю сучасних моделей ванн. Місце для ванної краще відводити максимально близько до стіни, витримавши невеликий ухил у бік каналізаційного зливу. Таке розташування необхідно для того, щоб вся вода сходила в зливний отвір. Невелика відстань між краєм ванни і стіною можна закрити цементним розчином або звичайною водостійкою емаллю. Стіну, уздовж якої розташована ванна, також необхідно обробити гідроізоляціей.Еслі зазор вийшов значним - більше сантиметра - для його обробки потрібно монтажна піна. Її необхідно нанести по всій довжині щілини і залишити до повного висихання. Т.к. в приміщенні підвищена вологість, оптимальний час застигання монтажної піни - доба. Застиглий шар розчину легко зрізається будівельним ножем, а запінені поверхню закрашивается.

Заземлення при установці ванни

Вода електропровідність, тому при установці ванни заземлення обов'язково. Особливо, якщо водопровід і каналізація пластикові. Тому що, на відміну від чавунних, пластикові труби не можуть виступати в якості основи для заземленія.Налічіе заземлення у ванній убезпечить від ураження електричними і статичними струмами, зроблять процес експлуатації більш безпечним.

Щоб правильно встановити ванну на ніжках, потрібно врахувати кілька важливих моментів: герметизація, відповідність розмірів, облицювання, підключення змішувача. Робота потребують акуратності і точності, в іншому випадку доведеться все переробляти або звертатися до послуг професіоналів.
Вам знадобиться
 • -рулетка;
 • -ванна;
 • -профільная стрічка;
 • -ножкі для ванни;
 • -будівельний раствор;
 • -кирпичи;
 • -смеситель;
 • -гипсокартон;
 • -плитка;
 • -дверцы;
 • -санитарный силікон.
Інструкція
1
Скористайтеся рулеткою або метром і зробіть заміри. Ванну слід розміщувати таким чином, щоб перед нею залишався вільний простір близько метра, а з боків - близько двадцяти сантиметрів. Дізнайтеся розмір ванній - він завжди зазначений в супровідних документах і виходите з цієї інформації.
2
Демонтуйте стару ванну. Потім встановіть ніжки від нової ванни, на них опустіть саму ванну (нову). Слідкуйте за тим, щоб вона розташовувалася абсолютно рівно, ніде не перекошувалася.
3
Простір між ванною і стінами (там, де стінки ванної межують зі стіною) слід закривати спеціальної профільної стрічкою. Підключіть стік і пустіть через нього воду, щоб переконатися, що конструкція повністю герметична.
4
Переконавшись, що ванна стоїть рівно, а стік працює справно, приклейте ніжки ванни до підлоги за допомогою відповідного будівельного розчину. Зачекайте, поки він повністю висохне (прочитайте в інструкції орієнтовний час сушки), а тільки потім приступайте до подальших робіт.
5
Встановіть змішувач. Потім, якщо ванна виготовлена з акрилу - слід провести додаткові роботи по її закріпленню, тобто, наприклад, підкласти під неї цеглу. робиться це таким чином, щоб залишався вільний доступ до труб.
6
Зовнішні боку ванни потрібно облицювати. Для цього навколо зводяться конструкції з гіпсокартону або іншого аналогічного матеріалу, яка потім облицьовується плиткою. У місці розташування стоку зробіть в гіпсокартону отвір, в який потім вмонтуйте дверцята.
7
Нанесіть санітарний силікон на стики ванної і стіни. Колір матеріалу вибирається відповідно до кольору плитки.
8
Налийте воду у ванну, але не повністю, щоб перевірити герметичність конструкції. Пам'ятайте, що при установці металевих ванн потрібен спеціаліст - електрик.