Як зв'язати кофту. Як пов'язати гумку на кофту.

В'язана кофта - річ абсолютно необхідна в гардеробі як жінки, так і чоловіки. Її можна захопити з собою, якщо синоптики пообіцяли похолодання, а на вулиці поки тепло. Вона незамінна і будинки в холодні зимові вечори. А якщо кофта пов'язана з якісної красивою вовни, вона може бути навіть прикрасою ошатного костюма.
Вам знадобиться
  • 1000 г товстої м'якої вовни основного кольору
  • По 50 г вовни двох інших квітів для малюнка
  • Спиці №4 для основного в'язання
  • Спиці №3, 5 для гумок
Інструкція
1
Почніть в'язати зі спинки. Наберіть на спиці №3,5 потрібну кількість петель і в'яжіть гумкою 1х1 або 2х2 10-12 см. Перейдіть на спиці №4 і в'яжіть односторонньої англійської гумкою. Малюнок вив'язувати довільно тієї ж в'язкою. В'яжіть прямо, без додавання петель, до лінії горловіни.Для вив'язування горловини знайдіть центр. Від центру закрийте потрібну кількість петель в одну і в іншу сторону. Зв'яжіть спочатку одне плече, потім інше. Оскільки паросток невеликий - петлі вільного плеча можна не знімати на додаткову спицю.
2
Зв'яжіть поличку. Починайте її в'язати з гумки спицями №3,5, пров'яжіть гумкою стільки ж рядів, скільки на спинці. Перейдіть на спиці №4 і в'яжіть основний в'язкою до горловини. Закрийте петлі по лінії горловини і доважіте плече. Закрийте петлі. Точно так же зв'яжіть другу поличку.
3
Рукав починайте в'язати знизу спицями №3,5. Пров'яжіть гумкою 8-10 см, перейдіть на спиці №4 і в'яжіть основний в'язкою. Через кожні півтора сантиметра рівномірно додавайте по 1 петлі з обох сторін. В'яжіть так до лінії плеча.
4
Сшейте кофту . Для планки наберіть петлі по всьому периметру: права частина полички, спинка, ліва частина полички. Набирайте петлі так: 2 набрати, 1 пропустити. Провязав 4 см, виконайте на правій поличці петлі. Для цього в особовому ряду закрийте на рівній відстані по дві петлі. У наступному ряду додайте ці дві петлі, набравши повітряні петлі. Пров'яжіть 2 см, потім зніміть непровязаннямі петлі на растоянии приблизно 40 см від низу вироби спочатку по одній поличці, потім по іншій. Місця, де починаються непровязанной петлі, позначте кольоровою ниткою. Пров'яжіть ще 3-4 ряди, чи не пров'язуючи ці петлі, потім точно так само не пров'язуйте петлі ще на 15 см з одного та іншого краю. Пров'язуйте тільки центральну частину коміра. Зв'язавши ще 3-4 ряди, пров'яжіть всі петлі і закрийте їх.
5
Ушийте рукава по лініях пройм, зшийте бокові шви. Пришийте гудзики.
Зверніть увагу
Гумка повинна бути щільніше, ніж основне вязаніе.Такую кофту можна зробити з малюнком - наприклад, з різнокольорових плям. При переході до іншого кольору нитку не обривати, а протягуйте по виворітного стороні. Щоб нитка не чіплялися, їх треба перехрестити з ниткою основного кольору. Для чоловічої кофти петлі вив'язуються на лівій полочке.Следіте, щоб рукава були пришиті на однаковій відстані знизу. Для цього найкраще при в'язанні спинки і полички помітити місця приєднання рукавів.
Корисна порада
Схема в'язання односторонньої англійської гумки: 1 ряд - 1 лицьова, 1 накид, 1 петлю зняти непровязанной2 ряд - накид разом зі знятою петлею провязать лицьовій, 1 ізнаночная.Далее повторюйте малюнок з 1 ряда.Цветной малюнок може бути будь-яким. Можна пов'язати таку кофту і з ниток одного кольору.