Як встановити стелю з гіпсокартону. Як устанавллівают стелі з гісо.

Щоразу при ремонті квартири встає питання: як бути зі стелею? Шпатлевать, фарбувати, обклеювати шпалерами, використовувати готову стельову конструкцію? Оптимальне рішення - гіпсокартон, простий в експлуатації, доступний за вартістю, безпечний для здоров'я. Самостійно встановити стелю з гіпсокартону зможе кожен, бо професійних навичок для цього не потрібно.

Перш ніж встановити стелю, потрібно його розмітити Ідеальних стельових поверхонь немає, особливо в будинках типової забудови. Тому помилково розмічати майбутню конструкцію, грунтуючись на вже обладнаному стелі. Кордон має бути окреслена по периметру, причому, на заданій по рівню стіни висоті. Розмітка виконана правильно, якщо закінчення лінії зійшлося в одній точці з початком лінії. У тому випадку, якщо помітні розбіжності, розмітку необхідно переробити з геометричною точністю. В іншому випадку готова конструкція буде встановлена нерівно.

Яку форму віддати перевагу, щоб встановити стелю.

Конструкція будь-якої форми, якщо, звичайно, правильно встановити стелю, виглядатиме ефектно. Класичний варіант - гладке полотно, без порогів та інших складних елементов.Лісти з гіпсокартону досить еластичні в роботі, що дозволяє обладнати закруглений виступ по всьому периметру стелі, зробити більш оригінальні конструкції. Новачкам, у яких немає досвіду, краще не експериментувати з витіюватими формами, щоб не зіпсувати матеріал.Чтоби спростити монтаж конструкції, форму стелі краще замалювати на папері, додавши відповідні розміри.

Як монтувати стелю

Монтаж листів з гіпсокартону починається тільки після закінчення електромонтажних робіт, пов'язаних з пристроєм розводки під софіти, які планується вмонтувати в підвісну потолок.Прі кріпленні гіпсокартону поперечні профілі повинні бути вільними: це дозволить швидко зістикувати листи та при необхідності пересувати їх. Зістиковані листи потрібно закріпити шурупами з обох сторін, причому металовироби необхідно поглибити в лист на 2-3 мм. Встановлювати листи слід таким чином, щоб стикувальних швів було якомога менше - тоді стеля буде виглядати ідеальним. Після того, як основна поверхню стелі встановлена, гіпсокартоном обшиваються щаблі або бордюри. Починати слід з боків, а потім вже спускатися вниз.

Шпаклівка стелі

Спочатку тонким шаром шпаклівки ретельно обробляються всі сполучні шви. Потім шар шпаклівки по швах прикривається спеціальною паперовою стрічкою і вдавлюється в розчин шпателем. Поверх паперу потрібно нанести ще один шар. Після того, як розчин добре застигне, поверхня порівнюється за допомогою спеціальної шліфувального паперу. В готовому стелі з гіпсокартону залишається лише акуратно прорізати отвори під софіти і вкрутити їх. Стеля готова.